Honor, Hedefini Huawei’yi Geçmek Olarak Belirledi

Honor, geçtiğimiz yıl Huawei’den ayrılarak bağımsız bir firma oldu. 2021 yılı, Honor için oldukça önemli bir yıl olacak. Çünkü şirketin bağımsız olduğu ilk senenin tamamlandığını göreceğiz. Bununla birlikte şirket, ayrılmadan sonraki ilk modelini Honor V40 olarak piyasaya sürdü. Şimdi ise hedef çok daha yukarıya çıkmış durumda. Ayrıca Honor CEO’su şirketin hedefinin Huawei’yi geçmek olduğunu belirtti.

Avrupa, Honor için kilit küresel pazarlardan biri konumundadır. Ancak 2020 yılının 3. çeyrek raporu, şirketin Avrupa’da ilk beş içerisinde bile olmadığını gösteriyor. Honor, eğer ilk beş içerisine girmeyi hedefliyorsa çok daha fazla yeni ürün geliştirmelidir. Bu yeni ürünlerin de elbette piyasaya sürüldüğü pazarlarda öne çıkması gerekiyor. Aynı zamanda iyi satış sayılarına ulaşması gerekmektedir.

Yakın tarihli bir röportajda Honor’un başkanı Zhao Ming, artık Huawei’nin kısıtlamalarına tabi olmadıklarını, yıl için ana hedeflerinin Apple ve Huawei ile rekabet edebilecek amiral gemisi cihazları piyasaya sürmek olduğunu söyledi. Rakiplerini geçebileceklerinden emin olduklarını belirtti. Ayırca eski ana şirketi Huawei dahi geride bırakabileceklerini sözlerine ekledi.

Honor-V40-5G-1-1024x747

Yaklaşık bir hafta önceki bir sızıntı, üreticinin bu yıl küresel pazar için üç amiral gemisi piyasaya sürmeyi planladığını ortaya çıkardı. Bunlar, Honor View40, Honor 40 ve yeni bir Honor Magic modelleridir. Odak noktası amiral gemileri gibi görünse de, Honor’un orta seviye ve giriş seviyesi kategorileri gözetimsiz bırakmayacağından eminiz. Ayrıca tablet serisi için yeni modeller de bekliyoruz.

Bununla birlikte Zhao Ming, yeni pazarlara açılmayı da planladıklarını söylüyor. Ancak önümüzdeki zorlukların farkında olduğunu belirtiyor. Yonga setlerine erişim sağlamak ve Google Mobil Hizmetlerini almak önemli olsa da, rekabetçi ürünlerin piyasaya sürülmesi de oldukça önemlidir. Ayrıca Honor CEO’su, röportajda araştırma ve geliştirme departmanlarını da güçlendirmeyi planladığını açıkladı.

“Honor, Hedefini Huawei’yi Geçmek Olarak Belirledi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir