Huawei Enjoy Z 5G Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

Huawei‘nin yeni Enjoy Z modeli, 24 Mayıs tarihinde düzenlenecek etkinlik ile resmi olarak tanıtılacak. Ancak bazı Çinli çevrimiçi mağazalar acele ederek yeni akıllı telefonu henüz tanıtılmadan kataloglarına dahil ettiler. Hal böyle olunca Huawei Enjoy Z 5G modelinin teknik özellikleri ve hatta tasarım özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Tasarıma baktığımız zaman Huawei’nin bu modeli de Huawei ve Honor modellerinde kullandığı tasarım anlayışı ile benzer şekilde ürettiğini görüyoruz. Bu benzer tasarım anlayışını kamera kurulumu ve ön taraftaki damla çentikte de rahatlıkla görebiliyoruz.

Cihazın ön tarafındaki su damlası çentiğine sahip olan ekran 6.5 inç boyutundadır. 90Hz tazeleme hızına sahip olan bu ekran aynı zamanda FullHD+ çözünürlüğü de sunmaktadır. Uygun fiyatlı olarak sunulması planlanan bir model için böyle ekran özellikleri gerçekten makul ve iyi.

enjoy-z-5g-tasarım-detayları

Ön kameranın özellikleri ortaya çıkmamış olsa da yüksek ihtimalle şirket bu noktada bize 16MP özçekim kamerası sunacaktır. Arka bölümde ise 48MP + 8MP + 2MP şeklinde üçlü kamera modülü karşımıza çıkacak. 6GB ve 8GB RAM seçenekleri bulunan cihazda depolama alanı olarak ise 64GB ve 128GB seçenekleri sunulacak.

Cihazda yer alacak yonga setinin ne olacağına dair bir bilgi henüz paylaşılmadı. Bazı internet sitelerinde Kirin 710F olacağı söylense de bunun olma ihtimali yok çünkü bu yonga setinde 5G desteği bulunmuyor. Cihazda 5G desteği olduğundan dolayı Kirin 820 veya MediaTek Dimensity 820 yonga setlerinden birini görebiliriz.

“Huawei Enjoy Z 5G Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir