Huawei Marka Değeri Sıralamasında Sıçrayışa Geçti

Google yaptırımları sebebiyle 2019 yılında kötü günler atlatan Huawei, bu sıkıntıyı kendi işletim sistemini tasarlayarak atlatmıştı. Ürettiği orta segment ve amiral gemi modelleriyle geniş kitlelere ulaşan Huawei marka değeri listesinde büyük sıçrayışa imzasını attı.Peki şimdi Huawei marka değeri ne kadar oldu?

Huawei Marka Değeri Kaçıncı Sıraya Yükseldi?

2019 yılında Brand Finance tarafından Huawei dünyadaki en büyük 12. marka olarak kabul edilmişti. Bu yıl ise yine Brand Finance tarafından yapılan raporda Huawei dünyanın en büyük 10. markası konumuna ulaştı. Yayınlanan bu rapora göre Huawei marka değeri 65 milyar dolar olarak belirlendi.

2019’da Teknoloji şirketleri arasında bir 5G bağlantısı yarışı baş gösterdi. Huawei bu 5G bağlantısı yarışında Batı servis sağlayıcılarının pazar bölgesine başarılı etkin bir giriş yaptı. Ayrıca Huawei ABD’de yaşanan bazı tartışmalara rağmen büyük bir yol katetmiş oldu.

huawei-marka-değeri-sıralaması

Huawei geçtiğimiz yıl Apple’dan sonra gelen en büyü telefon tedarikçisi olmak amacıyla tam 240 milyon akıllı telefonu uluslar arası pazara sundu. Bu sıçrayışın en önemli belirleyicisi ise İngiltere dahil Avrupa ülkelerinde 5G kapsama alanı için sunduğu teknik alt yapılar oldu.

Huawei şirketi şuan 400’den fazla standart organizasyon, endüstri ittifakı ve açık kaynak topluluğunun aktif bir üyesi olmuş durumda. Huawei geçen sene, 2019 AB Endüstriyel Ar-Ge Yatırım Puan Tablosunda geliştirme ve araştırmaya yapılan yatırımlar sıralamasında 5. sırada yer alıyor.

Huawei her yıl yenilik, araştırma ve geliştirmeye 10 ile 15 milyar dolar arasında bir yatırım yapıyor.

Brand Finance raporunda sırasıyla marka değeri sıralamasının ilk onunda; Amazon, Google, Apple, Microsoft, Samsung, ICBC, Facebook, Walmart, Ping An ve Huawei konum almış durumda.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir