İşte Tam Ekran YouTube Videolarından Hızlıca Çıkmanın Püf Noktası

YouTube, arayüz özellikleri konusunda son günlerde kendini geliştirmeye odaklanmış durumda. Yakın zamanda Google arama sonuçlarının videolar ile entegrasyonunun yanı sıra yeni video bölümleri özelliği de platform kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda. Şimdi ise tam ekran olarak izlenen YouTube videolarından hızlı bir şekilde çıkmak için bir yöntem sunuluyor.

Google’ın video platformunda sunduğu bu özellik ile kullanıcıların tam ekran görünümünden kolay ve hızlıca çıkabilmelerine olanak tanıyacak. Kullanıcılar tek bir parmak hareketi ile bu tam ekran görünümünden normal görünüme geçiş yapabilecekler.

Bu kısayol eklenmeden önce, kullanıcılarım tam ekran modundan çıkmak için sağ alt köşede bulunan o küçük kare simgesine dokunmaları gerekiyordu. Çoğu zaman kullanıcılar kare simgesine dokunmak yerine yanlışlıkla video ilerleme çubuğunda son bölüme tıklıyordu ve istemeden vidoenun sonuna atlamış oluyorlardı. İşte bu yeni özellik ile birlikte Google, YouTube’daki bu sorunu ortadan kaldırıyor.

YouTube-Logoları

Şimdi gelelim bu kullanışlı jest hareketlerinin nasıl kullanılacağına. YouTube’a eklenen yeni tam ekrandan çıkış parmak hareketini kullanmak için tam ekran olarak açık olan videoda ekranın herhangi bir yerinden aşağı doğru hızlıca kaydırabilir ve o videoyu standart görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bu özellik genellikle otomatik ekran döndürmeyi kapalı tutanların işine yarayacaktır. Kullanıcılar alt köşedeki tam ekran butonuna dokunmaya gerek kalmadan basit bir ekran kaydırma hareketi ile bu işlevi yerine getirebilecekler. Şu anda bu özelliği YouTube mobil uygulamasında deneyebilirsiniz. Eğer aktif olmadıysa Google Play veya App Store üzerinden güncellemeleri kontrol edin, güncelleme mevcut ise güncelleyin.

Şu anda Google’ın popüler video platformuna sunduğu bu özellik hala ilk aşamalarındadır. Bu nedenle kullanıcı arayüzü tam ekran modundan çıkarken rahatsız edici bir şekilde titreyebiliyor. Ancak işlev olarak gayet iyi ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Google, bir sonraki güncelleme de görsel sorunları çözerek bu özelliği kararlı çalışır vaziyette sunacaktır.

“İşte Tam Ekran YouTube Videolarından Hızlıca Çıkmanın Püf Noktası” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir