Meizu Buds Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Son zamanlarda birçok farklı markanın Apple‘ın popüler AirPods kablosuz kulaklık modelini kopyaladığını gördük. Ancak bu sefer büyük bir marka olan Meizu, tanıttığı Meizu Buds tam kablosuz kulaklık modeli ile AirPods’a oldukça benzer bir ürün ortaya koymuş oldu. Bu tasarım anlayışını seven kişiler için uygun fiyatlı bir alternatif olarak raflardaki yerini alacak.

Meizu Buds Kablosuz Kulaklık Modelinin Özellikleri

Meizu Buds modeli, tıpkı Apple’ın AirPods modeli gibi yarım kulak içi tasarıma ve gövdenin altında krom bir halkaya sahiptir. Ürünün her bir kulak için olan parçası yalnızca 3,1 gram ağırlığındadır ve böylece herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermemektedir. Bununla birlikte kullanıcıların müzik çalmasına, duraklatmasına, aramaları yanıtlamasına ve bunun gibi çeşitli komutlar verebilmesine olanak tanıyan dokunmatik kontrol özelliği de bu cihazda destekleniyor.

Meizu’nun yeni TWS kulaklıkları, 13mm grafen diyafram sürücüsü ve ENC (çevresel gürültü engelleme) için çift mikrofon ile donatılmıştır. Şirket, yeni ürünü ile ilgili olarak hazırladığı basın bülteninde sürücülerin “sürükleyici bir müzik deneyimi sunan gelişmiş bir ses kalitesiyle güçlü bas ürettiğini” belirtmektedir.

Meizu-Buds-1

Meizu Buds ayrıca, Bluetooth 5.0 üzerinden hem Android hem de iOS telefonlarla hızlı eşleştirme için Airoha AB1562M yonga setini içermektedir. Bu bağlantı teknolojisiyle birlikte arama, oyun oynama ve daha fazlası için kararlı ve düşük gecikmeli bir bağlantı sağlar. Ayrıca kulaklıklar, kesintisiz bir arama deneyimi için stereo arama özelliğini destekler.

Batarya ömrüne gelirsek, Meizu’nun yeni tam kablosuz kulaklık modeli tek bir şarj ile 5 saate kadar müzik çalma imkanı sunmaktadır. Cihazı muhafaza ettiğiniz ve kulaklıkları şarj ettiğiniz kutu ile birlikte toplam kullanım süresi 20 saate kadar çıkabilmektedir.

Meizu Buds Kablosuz Kulaklık Modelinin Fiyatı

Meizu Buds, Hindistan’da tanıtılarak satışa sunuldu. Cihaz $48 gibi bir fiyat etiketi ile satışa çıkmış durumda. 16 Ekim’den itibaren Hindistan’da satın alınabilecek olan kablosuz kulaklığın Avrupa ülkelerine ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman geleceği belli değil.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir