Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, Neden Android’i Tercih Ediyor?

Akıllı telefon kullanıcıları, Android ve iOS işletim sistemi tercihi konusunda uzun süredir devam eden bir tartışma içerisindedir. Bununla birlikte herkes kendine göre avantajlı olarak gördüğü işletim sistemini tercih etmektedir. Bazı kişiler Android’in açık kaynak yönünü beğenirken, diğerleri ise iOS’un duvarlarla çevrili ekosisteminde kalmayı sever. Bu doğrultuda Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bu tartışmada Android’i tercih ediyor.

Peki Bill Gates neden Android’i tercih ediyor? Teknoloji devinin kurucusu Bill Gates, geçtiğimiz günlerde CNBC muhabiri Andrew Ross Sorkin ile bir röportaja katıldı. Bununla birlikte Gates, bu röportajda son zamanların popüler uygulaması olan Clubhouse hakkındaki düşüncelerinden bahsetti.

Gates bu röportajda, herhangi bir zamanda iOS yerine Android’i seçeceğini bir kez daha doğruladı. Amerikalı iş insanı, iOS platformundan çok daha “esnek” olduğu için Android’in açık kaynaklı doğasını sevdiğini belirtmektedir. Bununla birlikte “Aslında bir Android telefon kullanıyorum. Her şeyi takip etmek istediğim için sık sık iPhone’larla oynarım. Ancak her zaman yanımda taşıdığım Android bir akıllı telefon oluyor.” dedi.

Bill-Gates-2-1024x683

Gates’in bazen iPhone’larla “oyun oynamasının” nedeninin bir kısmı, yalnızca iOS’ta bulunan bazı uygulamaları kullanması gerektiğidir. Örneğin Clubhouse uygulamasını ele alalım. Şu an itibariyle yalnızca iOS’ta kullanılabilen bir uygulama konumundadır. Ayrıca Gates, bazı Android cihaz üreticilerinin Microsoft uygulamalarını cihazlarına entegre etme şeklinin, Android’i bir iPhone’dan daha fazla kullanmak istemesine neden olduğunu ekledi.

Bununla birlikte Microsoft, iyi bir mobil işletim sistemi geliştirme fırsatını kaçırdı. Dolayısıyla Bill Gates, şu anda Windows Mobile işe çalışan bir Microsoft telefon kullanmıyor. Ancak eğer bu iş başarılı olsaydı kullanacağından eminiz. Aynı zamanda Gates, geçtiğimiz yıl şirketin düzgün bir mobil işletim sistemi geliştirememesinin hayatının en büyük hatalarından biri olduğunu da kabul etti.

“Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, Neden Android’i Tercih Ediyor?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir