Nokia Lite Earbuds Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

HMD Global; düzenlediği lansman etkinliğiyle birlikte yeni Nokia C10, C20, G10, G20, X10 ve X20 isimli bütçe dostu akıllı telefon modellerini piyasaya sürdü. Nokia aynı zamanda Nokia Lite Earbuds isimli yeni tam kablosuz kulaklık modelini de tanıttı. Bu yazımızda söz konusu kablosuz kulaklığın teknik özelliklerine ve satış fiyatına değineceğiz.

Nokia Lite Earbuds Özellikleri

Nokia, BH-205 model koduna sahip olan yeni kulaklığını müşterilerin beğenisine sundu. Bununla birlikte Nokia Lite Earbuds ismiyle karşımıza çıkan cihaz, OnePlus Buds Z ile benzer bir tasarım çizgisine sahiptir. Ayrıca kulak içi yapıya sahip olan kulaklıkta 6mm sürücüler mevcut. Buna ek olarak TWS modelinin Bluetooth 5.0 teknolojisi ile bağlantı kurduğunu da belirtelim.

Şirketin yeni kulaklık modelinin frekans aralığı 20Hz-20KHz seviyesindedir. Ayrıca piyasadaki çoğu model gibi Nokia’nın yeni modelinde de dokunmatik kontroller bulunuyor. Bu kontroller sayesinde müziği başlatma, durdurma ve geçme gibi farklı komutları gerçekleştirebiliyorsunuz.

nokia-lite-earbuds-bh-205-2-1024x649

Kulaklıklar, tek başına 6 saate kadar müzik dinleme süresi sunmaktadır. Aynı zamanda her bir kulaklık parçasında 40mAh batarya yer alıyor. Buna ek olarak Lite Earbuds modeli, 400mAh kapasiteli bir şarj kutuyla birlikte gelmektedir. LED göstergelere sahip olan bu şarj kutusu, USB Type-C portu üzerinden şarj olmaktadır. Ayrıca bu kutuyla birlikte kulaklıklar toplamda 36 saate kadar kullanım sunabiliyor.

Son olarak Nokia’nın yeni tam kablosuz kulaklık modeli, iki farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu renk seçenekleri ise Charcoal ve Polar Sea olarak isimlendirilmektedir. Aynı zamanda cihazı satın aldığınız zaman küçük, orta ve büyük şeklinde üç farklı boyutta kulak ucu geliyor. Ayrıca kutu içerisinde bir de USB Type-C kablo yer almaktadır.

Nokia Lite Earbuds Fiyatı

Nokia’nın yeni Lite Earbuds TWS modeli için henüz kesin bir fiyat açıklamadı. Ancak teknoloji devi, yeni kablosuz kulaklığın $39 küresel fiyat ortalamasına sahip olacağını söyledi. Yani cihazın satış fiyatı bölgelere göre değişiklik gösterecek ve bu fiyatların ortalaması da belirttiğimiz fiyat olacaktır. Ayrıca kablosuz kulaklığın Nisan ortasından itibaren belirli ülkelerde satın alınabileceğini belirtelim.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir