Ocak 2021’in En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları Açıklandı

Sensor Tower firması, Ocak 2021’in en çok indirilen mobil uygulamalarını açıkladı. Listenin en tepesinde, WhatsApp’ın yaşadığı gizlilik sözleşmesi sorunundan faydalanarak yeni kullanıcılar kazanan Telegram yer alıyor. Bununla birlikte Telegram, Ocak 2021’de 63 milyondan fazla indirme elde etti. Ayrıca bu indirme sayıları ile birlikte oyun dışı en çok indirilen uygulama olma başarısına ulaştı.

Ocak 2021’in En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları

Popüler mesajlaşma uygulaması, Ocak 2020’deki indirmeleri ile kıyaslandığında 3,8 katlık bir artış yaşadı. Telegram uygulamasının indirmelerinin en yüksek olduğu ülkeler ise Hindistan ve Endonezya olarak sıralandı. Bununla birlikte Hindistan, indirmelerin %24’üne ulaşırken Endonezya ise %10’una ulaşmış durumda.

Aşağıda yer alan tabloda uygulamaların hangi platformda kaçıncı sırada olduğu açıkça gözüküyor. Telegram, Android’de en çok indirilen uygulama konumunda. App Store’da ise en çok indirilen dördüncü uygulama olmuş. Ayrıca genel sıralama baktığımızda ise benzer uygulamaların aynı sıralamalarda olduğunu görmekteyiz. Bu doğrultuda Telegram, TikTok, Signal, Facebook ve WhatsApp uygulamalarıi listeyi oluşturan ilk beş mobil uygulamadır.

ocak-2021-en-cok-indirilen-mobil-uygulamalar-1024x610

Bununla birlikte bu uygulama indirme tahminleri, Sensor Tower’ın Store Intelligence platformundan alınmıştır. Sensor Tower, bu raporu oluştururken 1 Ocak – 31 Ocak 2021 tarihleri arasındaki indirmeleri hesaba katıyor. Bu indirme sayıları ise Apple’ın App Store ve Google’ın Play Store isimli uygulama mağazalarından geliyor. Oyun dışı mobil uygulamalar için hazırlanan bu raporda, üçüncü taraf uygulama mağazalarındaki indirme sayıları yer almıyor.

Ayrıca düzenli rapor sunan şirket, Apple’ın kendi uygulamalarını ve önceden yüklenmiş Google uygulamalarını hesaba katmadığını açıkladı. Bununla birlikte rapor, yalnızca benzersiz indirmeleri içermektedir. Uygulamaların birden çok sürümünü tek bir sürümde birleştirir. Örnek olarak Facebook’un sunduğu Messenger ve Messenger Lite uygulamaları birlikte sayılır.

“Ocak 2021’in En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları Açıklandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir