PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Resmen Açıklandı! İşte Satış Fiyatı

Microsoft, geçtiğimiz ay itibariyle yeni Xbox Series S ve Xbox Series X oyun konsollarının Türkiye satış fiyatlarını açıklamıştı. Yeni Xbox modelleri için belirlenen satış fiyatları sırasıyla 4.699 TL ve 7.499 TL olarak duyuruldu. Bugün ise Sony tarafından bir atak geldi ve PlayStation Türkiye tarafından yeni PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatı resmen açıklandı.

Yeni PlayStation 5 oyun konsolu sahip olduğu özellikler ile birçok kişinin ilgisini çekti. Özellikle sahip olduğu ultra hızlı SSD depolaması ile birçok oyunu başlangıç ekranında 1 saniye dahi beklemeden açabilecek olan model, elbette birçok oyun severin de hayali olarak yerini aldı. Bu yazımızda cihazın Türkiye fiyatını açıklıyor olacağız bu nedenle özellikleri merak ediyorsanız daha önceden paylaşmış olduğumuz haber içeriğine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha önceden de sizlerle paylaştığımız gibi Sony, yeni oyun konsolunu disk girişine sahip olan ve tamamen dijital olan iki farklı versiyonda satışa sunuyor. Disk girişine sahip olan model için €499 gibi bir fiyat belirlenirken dijital versiyon için ise €399 fiyatı belirlenmişti. Bu fiyatlar uygun gibi gözükse de Türkiye’ye giriş yaptığı zaman birçok vergilendirmeye maruz kalıyor ve aslında tek bir cihaz için iki cihaz parası ödemiş oluyorsunuz.

İşte Sony PlayStation 5 Oyun Konsolunun Türkiye Satış Fiyatı:

PlayStation-5-Turkiye-Fiyati-1024x512

Sony’nin Twitter üzerindeki PlayStation Türkiye hesabı üzerinden yapılan açıklama ile PlayStation 5’in Türkiye fiyatı resmi olarak açıklandı. Bu kapsamda disk girişine sahip olan PS5’in Türkiye’deki tavsiye edilen satış fiyatı 8.299 TL olarak açıklandı. PlayStation Türkiye, cihazın 19 Kasım’dan itibaren teknoloji marketleri ve web mağazaları üzerinde satın alınabilir durumda olacağını belirtti.

PlayStation Türkiye’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

“PlayStation 5, 8299 TL’lik satış fiyatı ile 19 Kasım’da teknoloji marketler ve web mağazalarında satışa sunulacak. *Tavsiye edilen perakende satış fiyatıdır; ürünün Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilir.”

“PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Resmen Açıklandı! İşte Satış Fiyatı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir