PlayStation 5 Zamanında Tanıtılacak ve Koronavirüsten Etkilenmeyecek

Birkaç gün önce Sony tarafından yapılan resmi açıklama ile PlayStation 5 oyun konsolu hakkında 5 Haziran tarihinde çevrimiçi bir basın toplantısı düzenleneceği açıklandı. Bu basın toplantısında şirketin yeni PS5 konsolu için çıkacak oyunlar da dahil olmak üzere bazı detayların da açıklanması bekleniyor. Yeni bir açıklamaya göre PlayStation 5 zamanında tanıtılacak ve küresel koronavirüs salgını satışları ve teslimatları etkilemeyecek.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, mevcut pandemi durumunun PlayStation 5 satışlarını ertelemeye zorlamayacağını belirtti. Ryan, medyaya verdiği röportajda, “Hala iyi gidiyoruz. Bu Noel dünya çapında satışa sunulacak. Gelecek nesli dört gözle bekliyoruz ve oyun alanının da bunu dört gözle bekleyeceğini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

PlayStation 5 Zamanında Tanıtılacak Ancak İlk Günlerde Stok Sorunu Yaşanabilir

Jim Ryan, PS5’in satışa çıktığı ilk günlerde stok dışı kalma gibi durumların yaşanabileceğini belirtti. Ancak bu tür stok sorunlarının yeni bir oyun konsolu piyasaya sürüldüğü her zaman yaşandığını da sözlerine ekledi.

PlayStation 5’in fiyat etiketi konusunda şimdiye kadar herhangi bir resmi bilgi verilmedi. Ancak Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı ve CEO’su Jim Ryan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yeni konsolun fiyatlandırma konusunda en iyi değeri yansıtacağını söyledi.

sony-playstation-5-konsept-1024x614

Bu sözler yeni PS5 konsolun “ucuz” olacağı anlamına gelmesin. Burada bahsedilen değerini yansıtacak konusu, cihazın verdiğiniz paranın karşılığını en iyi şekilde size vereceğini belirtmektedir. Yani ödediğiniz paranın hakkını alacağınızı belirtiyorlar. Bu ne kadar doğru olacak yeni cihaz tanıtıldığı zaman hep beraber göreceğiz.

Yakın zamanda ortaya çıkan raporlarda 13 Temmuz’dan itibaren piyasaya sürülecek olan PlayStation 4 oyunlarının, yakın zamanda tanıtılacak olan PlayStation 5’e uyumluluk göstereceği belirtildi. Sony, oyun geliştiricileri ile görüşecek ve geliştiricilerin bu uyumluluk için neler yapması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacak.

Bu durum PS4 için 13 Temmuz’dan sonra çıkan yeni bir oyunu satın alanların daha sonrasında işine yarayabilir. Eğer bu kişiler sonrasında PS5’e geçiş yaparlarsa bu aldıkları oyunu PS5’te de kullanabilecekleri anlamına geliyor. İlerleyen güncelerde PlayStation 5 ile daha fazla bilgi öğreniyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız.

“PlayStation 5 Zamanında Tanıtılacak ve Koronavirüsten Etkilenmeyecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir