Realme, Birkaç Ay İçinde Dizüstü Bilgisayar Pazarına Girebilir

Bazı Çin merkezli akıllı telefon üreticileri, portföylerini dizüstü bilgisayarları da içerecek şekilde genişletti. Bu üreticilere Huawei, Honor, Xiaomi ve Redmi firmalarını örnek verebiliriz. Şimdi ise yine Çinli bir firma olan Realme, 2021 yılının ortasına kadar dizüstü bilgisayar pazarına girmeye hazırlanıyor.

Realme, sektördeki en genç akıllı telefon üreticilerinden biridir. Ancak buna rağmen şirket, geçtiğimiz yıl yaşam tarzı ürünlerini, akıllı televizyonlarını ve AIoT cihazlarını içerecek şekilde üretim yaptığı portföyünü genişletti. Şimdi ise dizüstü bilgisayar sektörüne gireceği ve ilk modellerin yılın ortasında piyasaya sürülebileceği bildirildi.

Mukul Sharma isimli teknoloji analistinden gelen bilgilere göre Realme, Haziran ayında ilk dizüstü bilgisayar modellerini tanıtmaya hazır hâle gelecek. Realme’nin ilk dizüstü bilgisayar modelleri, en büyük rakibi Redmi ve Xiaomi’nin dizüstü bilgisayarları ile rekabet içerisine girecek. Bu nedenle yeni ürünlerin uygun ve rekabetçi bir fiyat etiketi ile gelmesini bekliyoruz.

dizustu-bilgisayar-1024x531

Şimdilik bu yeni dizüstü bilgisayar modellerinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı konusunda bir bilgiye sahip değiliz. Ancak şu bir gerçek ki şirketin en yüksek potansiyele sahip olduğu Hindistan ve Çin’de kesinlikle bu modellerin tanıtımdan kısa bir süre sonra satışa çıktığını görüyor olacağız.

Realme’nin kardeş ve ana şirketlerinden hiçbiri dizüstü bilgisayar üretmiyor. Bu nedenle şirketin yaklaşan ürünleri ODM tarafından üretilecek. Windows 10 işletim sistemine uygun olarak geliştirilecek olan bilgisayarlar, Intel veya AMD işlemciler ile gelecektir. Aynı zamanda birden çok RAM ve depolama yapılandırmasına sahip olmasını da bekliyoruz.

“Realme, Birkaç Ay İçinde Dizüstü Bilgisayar Pazarına Girebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir