Realme Watch Akıllı Saat Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Realme, bir akıllı telefon şirketi olmanın ötesi geçti. Şirket, yaşam tarzı ve giyilebilir teknoloji alanına da yöneldi. Oppo’nun da desteği ile birlikte Realme bugün Realme Watch isimli ilk akıllı saat modelini tanıttı. Resmi olarak tüm özellikleriyle karşımıza çıkan cihaz, fiyatıyla da rekabetçi olabilir.

Tasarımsal açıdan baktığımız zaman, BBK Electronics’in bir diğer markası Oppo’nun Oppo Watch ismiyle sunduğu akıllı saate oldukça benzediğini görüyoruz. Aynı zamanda ilk bakışta Apple‘ın popüler akıllı saat modeli Apple Watch’u da andırmıyor değil.

Realme Watch Teknik Özellikleri

Akıllı saatin üst bölümünde 2.5D kavisli Gorilla Glass 3 koruması, 320 x 320 piksel çözünürlüğünde, 323ppi piksel yoğunluğunda ve 380nit parlaklığında 1.4 inçlik bir ekran karşımıza çıkıyor.

realme-watch-ekran-özellikleri-1024x576

Cihazı satın aldığınız zaman ön yüklü olarak 12 saat arayüz tasarımı gelecektir. Ancak şirketin açıkladığına göre akıllı saati aldıktan sonra yapacağınız OTA güncellemesi ile birlikte arayüzdeki saat tasarımlarına 100’den fazla yeni tasarım eklenecektir. Ancak bu OTA güncellemesi için henüz bir tarih paylaşılmadı.

realme-watch-spor-modları-1024x576

Realme Watch’un bazı özellikleri ise gerçek zamanlı kalp atış hızı takibi, kan oksijen seviyesi takibi (SpO2) ve 14 adet spor modu içeren 7/24 sağlık asistanını belirtebiliriz. Bahsettiğimiz bu 14 adet spor modunda ise futbol, basketbol, masa tenisi, bisiklet, eğirme, eliptik, yoga, kriket, koşu, yürüyüş, koşu bandı, badminton, aerobik kapasite ve fitness yer almaktadır.

realme-watch-bildirim-uygulamalar-1024x576

Bunların yanında adım takibi, boşta kalma uyarısı, meditasyon, su içme hatırlatıcısı ve uyku takibi gibi özellikler de mevcuttur. Akıllı saat, üçüncü taraf uygulamalardan gelen bildirimlerin yanı sıra gelen aramaları ve mesajları da göstermektedir. Bu bağlantıyı ise Realme Link isimli akıllı telefon uygulaması ile yapabiliyorsunuz.

realme-watch-renk-seçenekleri-1024x576

Akıllı saat ile birlikte çalan müziği kontrol etme, akıllı telefonun kilidini açma ve kamera kontrolleri sağlama gibi işlevleri yerine getirebiliyorsunuz. Ayrıca IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılık sunabiliyor.

Realme Watch Fiyatı

Realme Watch akıllı saat modeli dört farklı kayış seçeneğine sahiptir. Bu renk seçenekleri ise siyah, kırmızı, mavi ve yeşil şeklindedir. Akıllı saatin fiyatı ise $52 olarak belirlenmiş durumda. Cihaz 5 Haziran itibariyle Hindistan’da satışa sunulacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

“Realme Watch Akıllı Saat Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir