Riot’un Geleceği Parlak Yeni FPS Oyunu Valorant Lansmanını Yaptı

İki aylık kapalı bir betadan sonra Riot’un FPS oyunu Valorant artık herkesin oynayabileceği bir oyun. Valorant, League of Legends geliştiricisinin ilk FPS’idir. Beş oyuncudan oluşan takımları hedefleri yakalamak için birbirlerine karşı çıkarır. ‘CS:GO Overwatch ile buluşuyor’ ve dahası, oynaması ücretsiz. Oyuna zaten gömülmüş olanlar için, bugünün tam sürümü, görmek ve yapmak için bazı güzel yeni şeyler ile geliyor. Yeni bir karakter, yeni bir harita ve hatta bir kurbağa için şenlikli bir şapka var.

Avrupa ve İngiltere’de iseniz Valorant’ı ücretsiz olarak oynayabilirsiniz, sadece bir Riot hesabına kaydolun ve web sitesinden indirin. Bununla birlikte, oyunun sürümü küresel olarak kademe kademe dağıtılıyor. Amerikalılar için 08:00 EDT ve 05:00 PDT’ye kadar yayınlanmayacak.

teknobuk-valorant-tanıtım-riot-sf-ici-1-1024x576

Valorant Tanıtımında Neler Var

Peki, bugün tüm yeni ve geri dönen oyuncularınız için neler var? Yeni başlayanlar için Reyna adında vampir yeni bir ajan var. Yetenekleri, düşman oyuncuların onları öldürdüğü zaman düştüğü “ruh küreleri” etrafında dönüyor (Reawatch ilk yayınlandığında Reaper’ın nasıl çalıştığına benzer şekilde). Bu küreler yeteneklerini güçlendirmek için kullanılır, böylece kendini iyileştirmesine veya birkaç saniyeliğine dokunulmaz hale gelmesine izin verir.

Diğer büyük değişiklik, yeni haritanın tanıtımı olan Ascent. İtalya merkezli ve takımların çarpışması için büyük bir açık orta alana sahip. Önümüzdeki birkaç gün boyunca eşleştirme rotasyonunda daha yaygın olacak, böylece oyuncular buna devam etme şansı elde edecekler.

Eski harita, Split de birkaç değişiklik yaptılar. Orta chokepoint’i yeniden işlediler.

Lansman günü yama notlarında, bunları kontrol etmek istiyorsanız, daha fazlası var. Bugün oyunda şaşırabileceğiniz yegane şey birlikte gelen rekabetçi bir modun olmaması. Bu da birkaç yama ile hallolur.

Bugün Valorant’ın resmi çıkış tarihi olması garip geliyor. Oyun, beta döneminde bile, Twitch kayıtlarını çılgın eşzamanlı izleyicileri için kırmakla ve eski oyunlarını terk etmek için e-spor profesyonellerini sallamakla çok şey başardı.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir