Rocket League’in Android ve iOS İçin Yayınlanacak Mobil Sürümü Geliyor

Epic Games‘in Rocket League’in geliştiricisi olan Psyonix firmasını satın almasıyla birlikte popüler oyun, geçtiğimiz Eylül ayında tamamen ücretsiz olarak Epic Games Store’da yayınlandı. Daha öncesinde Steam’de satın alanlar ise aynı şekilde oynayamaya devam etmektedir. Bununla birlikte geliştirici şirket tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte oyunun mobil versiyonunun bu sene içerisinde yayınlanacağı belirtilmektedir.

Buna ek olarak oyunun mobil sürümü, Rocket League Sideswipe ismiyle karşımıza çıkacak. Aynı zamanda oyunun hem Android hem de iOS platformlarında mevcut olacağını belirtelim. Tıpkı masaüstü sürümü gibi mobil sürümü de ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Bu sayede çok sevilen bilgisayar oyununu cebinize sığdırabilir ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde oynayabilirsiniz.

Rocket League Sideswipe, Rocket League’in ana sürümüyle büyük ölçüde benzer olacak. Ancak mobil cihazlara özel olarak yeni bir görüş açısı ile gelecektir. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre oyuncular iki dakikalık 1v1 veya 2v2 maçlarda yarışacaklar. Sideswipe’daki bir diğer büyük değişiklik de elbette klavye ve fareden dokunmatik kontrollere geçiş olacaktır.

rocket-league-sideswipe-for-mobile-2-1024x576

Sideswipe, belirttiğimiz gibi geçen sene ücretsiz olan bilgisayar sürümü gibi tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilecektir. Ayrıca geliştirici firma, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki oyunculara yönelik bir sınırlı alfa sunulacağını duyurdu. Bu iki ülkedeki Android kullanıcıları oyunun en erken sürümlerini deneyimleyebilecekler. Aynı zamanda Psyonix’e göre önümüzdeki aylarda daha geniş bir oyuncu kitlesi için beta sürümleri sunulacaktır.

Rocket League’in mobil cihazlara gelmesi şaşırtıcı değil. Çünkü son yıllarda iOS ve Android’e taşınan diğer popüler PC ve konsol oyunları büyük başarılar kazanmıştır. Bununla birlikte bu oyunlara Call of Duty ve PUBG’yi örnek verebiliriz. Hatta PUBG Mobile, kısa süre önce dünya çapında 1 milyar indirmeyi geçmeyi başardı. Şimdi ise gözlerimiz Rocket League’in mobil sürümüne çevrilmiş durumdadır.

Rocket League Sideswipe Oynanış Videosu:

“Rocket League’in Android ve iOS İçin Yayınlanacak Mobil Sürümü Geliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir