Samsung, Koronavirüs Nedeniyle Telefonları Ücretsiz Temizleyecek

Koronavirüsüten hepimizin korunması gerekiyor bu bağlamda hepimiz hijyenik olmaya fazlasıyla dikkat göstermeliyiz. Aynı anda her zaman yanımızda olan bir eşyamız değilde adeta organımız gibi olan telefonların temizliği de bir o kadar önemli. Telefonlar ne kadar büyük bir bakteri yuvası olduğunu kanıtlamış durumda. Bir çok kullanıcı akıllı telefonu olması gerektiği gibi temizlemiyor çoğu kullanıcı temizlemeye tenezzül bile etmiyor. Samsung ise bu düzene müdahale etme kararı aldı.

Samsung Koronavirüsün dünya için ne kadar ciddi bir sorun olduğunun farkında zaten kendisi de Güney Kore’de kapanan fabrikaları dolayısıyla bu konuda bayağı zarara uğradı. Bu yüzyılın en popüler virüsü Koronavirüsü yenmekte Samsung da bir yardım eli uzatıyor. Samsung’un servis merkezlerinde artık Galaxy Dezenfeksiyon hizmeti sunulacak.

samsung-temizleme-1

Samsung servis merkezlerinde artık telefonunuzu ücretsiz dezenfekte ettirebilirsiniz. Bu hizmet şuan 19 ülkede ve yakında 25 pazarda daha verilmeye başlanacak.

Bu gibi salgınlarda en önemli şey kişisel hijyeninizin her zaman en üst düzeyde tutulmasıdır. Bu bağlamda akıllı telefonlarınızın da hijyenik olması sağlığınız için çok büyük bir önem arz ediyor. Samsung bu hizmeti telefonlarınızı temizlerken yanlış kimyasal temizleyici maddelerle telefonunuza zarar vermemeniz içinde sunuyor aynı zamanda.

Samsung’un herhangi bir Resmi servis Merkezinde veya Samsung Deneyim Mağazalarında telefonunuzu ücretsiz dezenfekte ettirebilme hakkına sahipsiniz.

En iyisi ise Samsung, SamMobile tarafından yayınlananları takip edenlerden de bu hizmetten yararlanabilecek. Hizmet şu anda Arjantin, Şili, Hırvatistan, Ukrayna, Danimarka, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Malezya , Amerika Birleşik Devletleri,Yeni Zelanda, Finlandiya, Pakistan,Norveç Peru, Polonya, Rusya, İspanya, İsveç ve Vietnam’da etkinleştirilmiş durumda.

Yakın bir zamanda ise Servis hizmetleri Avustralya, Avusturya, Kanada, Çekya, Macaristan, Fransa, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Letonya, Meksika, Hong Kong, Hollanda, Panama, Filipinler, İsrail, Romanya, Singapur, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland ve İngiltere ülkelerinde de hizmete girecek.

Peki Samsung Bu Hizmeti Türkiye’de Sunacak mı?

Samsung tarafından sağlanan bu hizmet, şirketin paylaştığı ülke listeleri dahilinde şu anda Türkiye’nin yer almayacağını gösteriyor. Yakında Türkiye de bu listeye dahil olur mu bilemiyoruz ancak dahil olduğu zaman sizi haberdar edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir