Spotify, Yeni iOS 14 Widgetını Duyurdu! Ana Ekrana Nasıl Eklenir?

Apple, iOS 14 ile birlikte iPhone ve iPad cihazları için ana ekrana widget ekleme özelliği sunduğu. Android’dekinden biraz farklı olan bu widgetlar birçok kişi tarafından beğenildi. Giderek daha fazla uygulama Apple’ın en son güncellemesindekilerden yararlanan yeni özellikler ekliyor. Şimdi de Spotify, yeni iOS 14 widgetını duyurarak bu uygulamalar arasına katılıyor.

Bugün, önde gelen abonelik müzik hizmeti iOS 14 ve iPadOS 14 için widgetının tanıtımını yaptı. Apple’ın Apple Music için kendi widgetlarına benzer şekilde, Spotify da yakın zamanda dinlediğiniz bir şeye hızlı bir şekilde geri dönmenin bir yolu olarak hizmet ediyor.

Spotify tarafından sunulan widgetlarda küçük ve orta boyutlar arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak Spotify henüz büyük boyutlu bir iOS 14 widgetı sunmuyor. Bunun ilerleyen süreçte eklenmesi bekleniyor. Spotify sözcüsü teknoloji basınına gönderdiği e-posta ile “Spotify iOS widgetları son çalınan sanatçıların, çalma listelerinin, albümlerin veya podcast kapaklarının en fazla beşini gösterecek.” dedi.

Spotify-iOS-14-Widget-2-1024x660

Spotify Sözcüsü, “Kullanıcılar, içeriklerine geri dönmek için kapaklara dokunabilir.” diyerek sözlerine devam etti. Küçük widget, uygulamayı kullanırken en son oynattığınız şeyi görüntüler. Orta boylu widgetta ise biraz daha fazla detay sunulur. Bir iOS 14 veya iPadOS 14 destekli cihazınızın ana ekranına Spotify widgetı eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Spotify’ın Yeni iOS 14 Widgetını Ana Ekrana Nasıl Ekleyebilirim?

Spotify’ın en son sürümüne güncellediğinizden emin olun. Eğer popüler uygulamanın son sürümünü kullanmıyorsanız bu widget sizde gözükmeyebilir. Bu nedenle cihazınızın ana ekranına ekleyemezsiniz. Hem güncel iOS 14 sürümü hem de güncel Spotify sürümü kullandığınızdan emin olduktan sonra aşağıdaki adımları izlemeye başlayınız.

  • Uygulamalar titreyene kadar cihaz ana ekranında bir widget’a veya boş bir alana dokunun ve basılı tutun.
  • Sol üst köşedeki Ekle düğmesine (+) dokunun.
  • Listeden Spotify widgetını seçin.
  • Mevcut 2 seçenekten (1×1 küçük kare veya 2×1 dikdörtgen) eklemek istediğiniz widgetın boyutunu seçin ve ardından “Widget Ekle” seçeneğine dokunun.
  • Widgetı yerleştirin ve onaylamak için “Bitti” seçeneğine dokunun.

“Spotify, Yeni iOS 14 Widgetını Duyurdu! Ana Ekrana Nasıl Eklenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir