Steam Üzerindeki Tüm Oyunları Satın Almak İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?

Valve’ın sahip olduğu Steam, dijital bir pazar yeri olarak bildiğimiz gibi her türden oyuncu için çok farklı çeşitlerde oyunlara ev sahipliği yapıyor. Popüler oyun platformu olan Steam üzerinde, 2019 yılı itibariyle 30 binden fazla oyunun yanı sıra 21 binden fazla video, yazılım ve DLC içerikleri bulunuyordu. Bu sayılar elbette her geçen yıl hatta her geçen gün artıyor. Peki hiç Steam üzerindeki tüm oyunları satın almak için ne kadar para ödemeniz gerektiğini merak ettiniz mi? İşte bir internet sitesi bu sorunun cevabını veriyor.

Avustralya’da yaşayan Çinli bir programcı olan Chenggang Wang tarafından geliştirilmiş olan bu internet sitesi, Steam platformunda yer alan tüm oyun ve içerikleri satın almak için harcamanız gereken para miktarını hesaplıyor ve bunu bir grafik şeklinde sizlere sunuyor. Bu yazıyı yazdığımız an itibariyle Steam’deki içeriklerin toplam fiyatı $522,625.93 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Steam Üzerindeki Tüm Oyunları Satın Almak Ne Kadara Mâl Oluyor?

Hepimizin bildiği gibi Steam’in sahibi olan Valve, platform üzerinde zaman zaman indirimler ve teklifler sunuyor. Örneğin, şirketin popüler Half-Life Serisini bu yılın başlarında geçici olarak ücretsiz olarak sunduğunu gördük. Dolayısıyla yukarıdaki tutar, cari dönem için mevcut olan bu tür teklifleri ve indirimleri yansıtmaktadır. Steam’in oyun kataloğunun mevcut indirimler olmadan gerçek değeri ise $536.568.08 şeklindedir. Ayrıca hesaplanan bu değerin Steam’in farklı ülkelerdeki mağazalarında farklı bir sonuçta olacağını da belirtelim.

steam-tum-kutuphane-degeri-1024x429

Bu değeri gözler önüne seren internet sitesinde ayrıca bir grafik yer alıyor. Bu grafik üzerinde Steam kütüphanesindeki oyunların toplam değerindeki artış gösteriliyor. Bu grafikle birlikte Steam’in her geçen gün oyun portföyünü genişlettiğini anlayabiliyoruz. Grafiğin üzerindeki herhangi bir noktaya fare işaretçinizi getirdiğiniz zaman o dönemin toplam değerinin ne olduğunu da görebiliyorsunuz.

Sitenin geliştiricisi, bu web sitesini geliştirirken benzer bir siteden ilham aldı. Ancak ilham aldığı site 2014 yılından beri güncellenmiyor. Bunun farkında olan geliştirici, her gün güncellenen “Steam’deki Tüm Oyunları Satın Al” isimli internet sitesini geliştirdi. Günlük olarak güncellenen Steam kütüphanesinin toplam değerinde buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

“Steam Üzerindeki Tüm Oyunları Satın Almak İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir