TikTok Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Oldukça popüler olan viral video paylaşım uygulaması TikTok, Ocak ayında dünya çapında en çok indirilen uygulama olarak WhatsApp‘ı tahtından indirdi. Sensor Tower tarafından paylaşılan rapora göre, TikTok Ocak ayında hem App Store hem de Google Play Store üzerinde en çok indirilen uygulama oldu.

2020 Ocak ayındaki indirme sayıları 2019 Ocak ayındakine göre %46 artış sağlayarak 104.7 milyondan fazla indirme yapılmış oldu. Ayrıca bu veriler ile TikTok, en iyi oyun dışı uygulama oldu. Bu indirme sayıları üçüncü taraf uygulama indirme platformlarını içermez, bundan dolayı aslında asıl indirme sayıları bundan çok daha fazladır.

top-apps-worldwide-january-2020-by-downloads-1024x610

Uygulamanın en çok indirildiği ülkelerde Hindistan, indirme işlemlerinin %34,4 gerçekleştirerek listenin en başında gelirken, Brezilya %10,4 ile ikinci sırada yer aldı. ABD’deki kullanıcılar bu indirme oranının %7,3’ünü oluşturarak TikTok’un en popüler olduğu üçüncü büyük pazar konumunda oldu.

WhatsApp, Ocak 2019’dan itibaren 90.6 milyona yakın kurulum sayısı ile dünya çapında en çok indirilen ikinci oyun dışı uygulama oldu. En çok WhatsApp indiren uygulamaların başında tıpkı TikTok’ta olduğu gibi Hindistan geliyor. Hindistan, WhatsApp indirme sayılarının %35,3’ünü oluştururken ardından %9,4 ile Brezilya geliyor. Ocak ayında en çok indirilen uygulamalarda TikTok ve WhatsApp’tan sonra sırasıyla Facebook, Instagram ve Messenger yer aldı.

TikTok, son birkaç yıldır Çin, Hindistan ve ABD dahil olmak üzere dünyanın en büyük pazarlarında oldukça popüler bir hale geldi. Kitlesini oldukça büyüterek küresel bir fenomene dönüştü. TikTok uygulaması hakkında birçok olumsuz düşünceye ve gizlilik endişesine rağmen uygulama, küresel olarak büyümeye devam etti böylece App Store ve Google Play Store’da 1,5 milyar indirme sayısına ulaştı.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir