Twitter, Mobil Uygulama Üzerinden 4K Görüntü Yükleme Özelliği Sundu

Twitter, mobil uygulama üzerinden daha yüksek kalitede fotoğraf yükleme imkanı tanıyan yeni güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte iOS ve Android’deki Twitter uygulamalarından artık 4K çözünürlüğündeki fotoğraflar yüklenebilecek. Bu özellik, Twitter’ın web sürümünde zaten bulunuyordu. Şimdi ise artık hem mobil uygulama hem de web sürümü üzerinden 4K görüntü yüklenebiliyor.

Bu güncelleme gelmeden önceki üst sınır 2K veya 2048×2048 piksel çözünürlüğüydü. Bununla birlikte artık 4096×4096 piksel çözünürlüğündeki görüntüler mobil uygulama üzerinden tweetlere eklenebilmektedir. Daha yüksek çözünürlükte yüklemeyi etkinleştirmek için, “Ayarlar ve gizlilik > Veri kullanımı > Yüksek kaliteli görüntü yüklemeleri” yolunu izlemeniz gerekiyor. Bu noktada varsayılan olan “Asla” seçeneğinden “Mobil veri ve Wi-Fi veya yalnızca Wi-Fi” olarak ayarlamanız gerekir.

Bu, uygulamanın yüklemeden önce görüntüyü daha az sıkıştırmasına neden olur. Bu da görüntünün nihai çözünürlüğünü artıracak. Ancak aynı zamanda dosya yükleme boyutunu ve dosyayı yüklemek için gereken süreyi de artıracaktır. Çoğu telefon kamera görüntüsü bu çözünürlük sınırlarını çok aşıyor, bu nedenle kayıpsız kalitede yüklenmeyecekler. Ancak şimdi yüklendiklerinde eskisinden çok daha yüksek çözünürlükte görebilirsiniz.

Twitter ayrıca resimlerin zaman çizelgenizde nasıl göründüğünü konusunda da bir değişikliğe gitti. Varsayılan önizleme, görüntü yönünün ne olduğuna bakılmaksızın her zaman yataydı. Ayrıca Twitter, nesneyi pencereye yerleştiren uygun bir önizleme görüntüsü oluşturmak için makine öğrenimi algoritmalarını tercih ediyordu. Şimdi, uygulama zaman çizelgesinde tam görüntüyü gösterecektir.

Ne yazık ki şirket şu anda video kalitesinde iyileştirme yapmak yerine fotoğraf kalitesine odaklanmış durumda. Bu nedenle videoların çözünürlüğünde ve kalitesinde bir sorun vardır. Elbette videolar çok daha fazla veri kullanmaktadır. Dolayısıyla şirketin bu videoları iyi bir şekilde sıkıştırması hem kendi açısından hem de kullanıcılar açısından iyi olacaktır. Bu doğrultuda farklı video codeclerine geçiş yapabilirler.

“Twitter, Mobil Uygulama Üzerinden 4K Görüntü Yükleme Özelliği Sundu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir