WhatsApp, Eski Sürüm Android ve iOS Cihazlara Desteğini Kesiyor

WhatsApp; Android, iOS ve iPadOS dahil olmak üzere birçok işletim sisteminde kullanılabilir. Mesajlaşma devinin kullanıcıların çok yakında çok sayıda cihazda aynı hesaba giriş yapmasına olanak tanıyacağı bir güncelleme yapacağı konuşuluyor. Ancak, Windows Phone bu platformlardan biri olmayacak gibi görünüyor. Android ve iOS işletim sistemlerinin eski sürümlerini çalıştıran kullanıcılar da bu özelliğin avantajlarından yararlanamayacak.

WhatsApp, web sitesindeki resmi bir SSS destek sayfasında bugün Windows Phone desteğini sona erdirdiğini doğruladı. Bu bir sürpriz değil çünkü Microsoft’un kendisi bile mobil işletim sistemine desteğini kesti.

Windows Phone dışında; WhatsApp, Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri veya iOS 8 ve daha eski sürümleri önümüzdeki yıl başında çalıştıran cihazlar için desteğin sona erdiğini açıkladı. Mevcut mesajlarınızı dışa aktarmak ve verilerinizi desteklenen yeni bir akıllı telefona aktarmak için 1 Şubat 2020’ye kadar süreniz mevcut.

WhatsApp’ın bundan sonra hangi işletim sistemi sürümlerini destekleyeceği aşağıdaki listede mevcut:

  • Android 4.0.3 sürümü ve daha güncel cihazlar
  • iOS 9 sürümü ve daha güncel cihazlar
  • JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1+ çalıştıran telefonlar

Mesajlaşma devi daha sonra kullanıcıları bazı WhatsApp özelliklerinin yakında işletim sisteminin desteklenmeyen sürümünde çalışmayı durduracağı konusunda uyaracak. Bunun nedeni, şirketin aktif gelişimi de durdurmasıdır. Ayrıca, blog yazısındaki WhatsApp, yukarıda listelenen platformlarda “Artık yeni hesap oluşturamazsınız veya mevcut hesapları doğrulayamazsınız.” ifadesinden bahseder.

Yani, geçmişte sıkışmış ve sevdiğiniz Windows Phone’dan kurtulamayan biriyseniz, artık bir seçeneğiniz yok. Windows Phone’unuz veya WhatsApp’ta sevdikleriniz – sadece birini seçebilirsiniz.

Kaynak: 
https://beebom.com/whatsapp-ends-support-windows-phone-android-ios/

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir