WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır? (Android – iOS)

WhatsApp karanlık tema nasıl etkinleştirilir? Android’de WhatsApp karanlık mod özelliği nasıl aktif edilir? WhatsApp karanlık tema özelliğini iOS’ta nasıl açarım? gibi soruların cevabını bu yazımızda vereceğiz. Hem iOS hem de Android için aktif etme rehberini sizler ile paylaşıyor olacağız.

Son zamanlarda AMOLED ekranlı amiral gemisi akıllı telefon modellerinin sayısının artmasıyla birlikte birçok uygulama üzerinde karanlık mod veya koyu tema olarak adlandırılan renk düzeni seçeneği sunulmaya başlandı. WhatsApp da bu özelliği sunan uygulamalardan biridir. Bu yazımızda geceleri gözünüzü daha az yoran ve okunabilirliği artıran WhatsApp karanlık mod özelliğinin hem Android’de hem de iOS’ta nasıl aktif edileceğini sizlere anlatacağız.

Daha koyu temalar ve arka planlar kullanmak eğer cihazınız AMOLED ekran paneline sahipse enerji tasarrufu konusunda işinize yarayacaktır. Bu özellikler sayesinde cihazınızın şarjı da daha uzun süre dayanacaktır. Bununla birlikte sadece beyaz temanın olmasındansa buna ek olarak daha koyu renkli bir renk düzeninin kullanıcılara sunulmuş olması da sabit bir düzenden iyidir.

WhatsApp-Karanlik-Mod-Android-iOS

Android için WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

WhatsApp karanlık mod özelliğini Android kullanıcıları zaten aylardır kullanabiliyor. Beyaz temanın gözünüzü rahatsız etmesinden kurtulup karanlık temanın rahatlığına kendinizi atabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Aşağıdaki adımları izleyerek Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda WhatsApp koyu temayı aktif edebilirsiniz.

  • WhatsApp içerisinde uygulama menüsünü açın.
  • Bu menü üzerinden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
  • Sonrasında “Sohbetler” seçeneğine dokunun.
  • Buradan “Tema” ayarına dokunun.
  • Son olarak açılan pencere “Koyu” seçeneğini seçin.

İşte WhatsApp karanlık modu Android cihaz üzerinde aktifleştirmek bu kadar kolay! Kullandığınız akıllı telefonda sistem geneli karanlık mod özelliği var ise WhatSapp tema ayarları üzerinde “Varsayılan sistem ayarı” seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu sayede cihazınızdaki varsayılan renk düzenini beyaz ve koyu arasında değiştirdiğiniz zaman, otomatik olarak WhatsApp üzerinde de değişecektir.

iOS için WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

iOS işletim sistemi ile çalışan Apple iPhone modellerinde WhatsApp karanlık tema özelliğini aktif etmek Android’de olduğu kadar basit. iPhone telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasında karanlık modu aktif etmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

  • WhatsApp içerisinde uygulama menüsünü açın.
  • Bu menü üzerinden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
  • Sonrasında “Sohbetler” seçeneğine dokunun.
  • Buradan “Tema” ayarına dokunun.
  • Son olarak açılan pencere “Koyu” seçeneğini seçin.

İşte WhatsApp karanlık tema özelliğini iOS işletim sistemli iPhone üzerinde aktifleştirmek bu kadar kolay! Eğer kullandığınız iPhone modelinde sistem geneli karanlık tema özelliği mevcut ise WhatsApp tema ayarları üzerinde “Varsayılan sistem ayarı” seçeneğini de seçebilirsiniz. Böylece iPhone’unuzdaki varsayılan renk düzenini beyaz ve koyu arasında değiştirdiğiniz zaman, otomatik olarak WhatsApp üzerinde de değişecektir.

“WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır? (Android – iOS)” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir