Xiaomi Ev Ürünleri, Google İş Birliğiyle Amerika’da Satışa Çıkıyor

Bildiğiniz üzere Google I/O etkinliğinde kullanıcılara tanıtılan geliştirilmiş Google Asistan, geçen günlerde Xiaomi‘nin akıllı ev ürünlerine de destek geldi. Bu desteğin ardından firma Amerika’da satışa sunmaya hazırlanıyor ürünleri.

Çin’in ve dünyanın teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi bir süredir cihazlarını Amerika’da satışa sunmaya hazırlanıyordu.
Şu anlık bu hedefe ulaşamayan Xiaomi, Google iş birliği ile Amerika’daki işlerini hızlandırıyor.

Xiaomi-akıllı-ev-ürünleri

Google, I/O 2018’de Amerika’da satışa sunulacak üç farklı Xiaomi akıllı ev ürününe Google Asistan desteği eklendiğini duyurmuştu. Bildiğiniz üzere Google, Xiaomi’nin Amerika pazarında güçlenmesi yolunda önemli bir rol üstlenmiş oldu. Daha önce de buna benzer Android One projesiyle karşımıza çıkmıştı. Xiaomi ile iş birliği yapan Google, bu sefer de Çinli teknoloji devinin ev ürünlerine destek sunuyor. Google; Xiaomi’nin Masa Lambası, LED Akıllı Ampul ve Akıllı Priz modellerini Amerika’ya getirecek.

Google Asistan Desteği

Mi Home ile uzaktan kontrol imkanına sahipti bu ürünler ama Google Asistan desteğiyle birlikte artık daha zeki hale gelebilecek. Örneğin Google Asistan’a vereceğimiz bir lambayı söndür komutu ile lamba sönecek, Mi Home üzerinden yapmamıza gerek kalmayacak. Masa lambasını bu ayın sonlarında Amerika’da satışa sunacak olan firma, diğer ürünler ve fiyatları hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir