Yeni Çıkacak Flash Filmi DC’nin Sinematik Çoklu Evrenini Başlatacak

Bir flaşta çok az şey bildiğimiz, yeni Flash filmi hakkında çok az şey bilmekten biraz daha fazlasını bilmeye geçtik.

Cumartesi günü DC Fandome’a , yönetmen Andy Muschietti, aktör Ezra Miller ve yazar Christina Hodson katıldı. Uzun zamandır beklenen yeni Flash filmi üzerindeki kara sisleri dağıtmaları bekleniyordu. Ve beklendiği gibi, bu aslında zaman yolculuğu ve Barry’nin ailesiyle ilgili hikayesiyle her şeyi bir araya getirecek olan film.

Hodson, “Sinematik çoklu evren Barry’nin hikayesinden oluşan bu filmden doğacak” dedi. Miller, DC evreninin farklı karakterlerin birden çok versiyonuyla ve aynı hikayelerin farklı yeniden anlatımlarıyla çok büyük olduğunu ekledi. “Bu film, Flashpoint’in çizgi romanda yaptığı gibi kapıyı açarak tüm bu hikayeler ve karakterler çarpışmaya başlayabilir” dedi.

Tüm Batman filmlerinden görüntüleri kullanmak, sunumun Michael Keaton ve Ben Affleck’in son haberlerini doğrulamaya yakındı. Ve şimdi her ikisi de filmdeki Batman rollerini yeniden canlandırıyorlar.

Yeni Flash Kostümü Belli Oldu

Muschietti ayrıca The Flash’ın yeni kostümünün konsept sanatını da ortaya çıkardı. Ona göre daha güzel ve organik olan bu kostüm, Bruce Wayne tarafından yapılmış.

teknobuk-the-flash-dc-evreni-sf-ici-1-1024x555

Tabii ki bu , Miller’in filmi Flash, Grant Gustin’in TV’deki Flash’ıyla tanıştığı zaman başladı. Ve şimdi Spider-Man : Into the Spider-Verse , tüm Marvel filmlerini birbirine bağlama potansiyeline sahip. İşte yeni çıkacak Flash filmi de DC için aynı şeyi amaçlıyor.

The Flash için başlık veya çıkış tarihinden bahsedilmedi.

Bilmeyenlerimiz İçin Flash’ın Kısa Hikayesi

Küçük yaşta annesinin ölümüne tanık olarak bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir adli tıp görevlisidir. S.T.A.R Laboratuvarları’nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Bu patlama hava durumunu değiştirir ve Barry Allen’a bir şimşek çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Fakat en önemlisi süpersonik bir hıza ulaşmıştır. İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur. İmkânsızı kovalarken kendisi imkânsız olan Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır. Central City’de adaleti sağlamanın yanındaki hedefi ise annesinin katilini bulmaktır.(Via)

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir