Yeni Çıkacak Oyun Konsolu Xbox Series X’in Fiyatını Açıklıyoruz

Bu yıl boyunca yeni nesil konsol için çok sayıda fiyat tahmini yapıldı. Bu uzun süren bekleyiş ve merak yakında bitecek. Ancak resmî olmasada bekleyişimiz bitmiş olabilir. Yeni nesil konsolun fiyatını ortaya çıkarmış olabilecek potansiyel bir sızıntı var. Söylenti doğruysa Xbox Series X 599.99 dolara mal olacak. Gelin bu söylentinin kaynağına ve bunun gerçekçi bir fiyat tahmini olup olmadığına daha yakından bakalım.

teknobuk-Xbox-Series-X-maliyeti-599-dolar-sf-ici-1-1024x1024

Xbox Series X’in 599.99 Dolara Mal Olacağı Söylentisinin Kaynağı Nedir?

Ayrıntılar, 1 Eylül’de başlayacak olan Halo Infinite x Monster Energy Drink promosyonu için çevrimiçi olarak görünüyor. Görünüşe göre, katılımcılar bir Halo Infinite kopyasıyla birlikte bir Xbox Series X kazanma şansına sahip olacaklar ve toplam olarak 200 adet Xbox Series X var.

Bu bize Xbox Series X’in olası maliyeti hakkında nasıl bir şey anlatır? Çünkü tüm ödül havuzunun değeri 119,998 $ olarak listelenmiştir. Yani, 599,99 $ ‘lık bir fiyat elde etmek için bunu 200’e bölebiliriz.

Şimdi, mantıksal olarak, bu konsolun maliyeti olabilir veya Halo Infinite ile birlikte konsolun maliyeti olabilir. Microsoft ve Monster’ın promosyonla ilgili maliyetleri nasıl karşılamaya karar verdiklerine bağlı. Halo Infinite’ın maliyeti bu 599.99 doların bir parçasıysa, Xbox Series X 500 dolara veya 550 dolara düşebilir.

Dolayısıyla, bu sızıntı bize Xbox Series X’in tam maliyetinin ne olduğunu söylemiyor. Ancak bize olası bir fiyat aralığı için bir fikir veriyor. Ve 500-600 $ ‘ın tamamen makul göründüğü (kur hesabı yapılmaz ve diğer konsolların maliyeti ile mukayese edilirse) ve diğer birçok tahminle uyumlu olduğu göz önüne alındığında, bu sızıntıyı ciddiye alabileceğimizi düşünüyoruz. Fakat siz yine de bu fiyat aralığı hakkında resmî bir açıklama olmadığını unutmayın.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir