Call of Duty: Warzone, 10 Günde 30 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Call of Duty: Warzone, oynaması ücretsiz olan ve battle royale türünde bir oyundur. Henüz yayınlanmasının üstünden 2 hafta bile geçmemiş olmasına rağmen oyun birçok oyuncuyu kendisine doğru çekmiş durumda. Yayıncı tarafından açıklanan bilgiye göre, 30 milyondan fazla oyuncuya sadece 10 gün içinde ulaştılar. Böylece oynaması ücretsiz oyunlar arasında en hızlı gelişenler arasında kendisine yer bulmuş oldu.

Oyuncu kitlesindeki büyüme gayet doğal bir şekilde lansmandan sonra yavaşladı. Bunun sebebi oyunun ilk tanıtıldığında meraklı ve ilgili kişilerin bir an önce indirip denemesidir. Zaman geçtikçe bu sayı azalıyor her oyun için. Call of Duty: Warzone, sadece 24 saat içinde 3 milyon oyuncuya sahip oldu. Oyun, yayınlandıktan sonraki üç gün içinde ise 15 milyon oyuncuya ulaştı. Ancak sonraki günler için çok detaylı verilere sahip değiliz. Sadece yayıncı şirketin açıkladığı gibi 10 günde 30 milyon oyuncuya ulaştıklarını biliyoruz.

call-of-duty-warzone-2-1024x576

Warzone, yaklaşık 13 ay önce yayınlanan yine bir battle royale oyunu olan Apex Legends ile benzer bir şekilde ilerliyor. Apex Legends, ilk dört haftasında 50 milyon oyuncuya ulaşmıştı.

Apex Legends, geçen yılın sonuna kadar 70 milyon oyuncu barajını aşmayı başarmıştı. Hem Apex Legends hem de Warzone’un, Fortnite gibi yüz milyonlarca oyuncuya ulaşabileceğini göz önüne alırsak hala gelişmek için zamanları var.

Bildiğiniz gibi şu anda koronavirüs salgını nedeniyle hepimiz evlerimize kapanmış durumdayız. Bundan dolayı da vakit geçirebileceğimiz ve kendimizi eğlendirebileceğimiz aktiviteler arıyoruz. Oyun oynamak da bu aktivitelerden biri oluyor. Pek çoğumuz özellikle battle royale tarzı oyunları tercih ediyor, zaten istatistikler de bunu gösteriyor. Call of Duty: Warzone da bu istatistiklerden yararlanıyor ve her geçen gün daha da büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmuş oluyor.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir