En İyi Mobil Video Düzenleme Uygulamaları (2020)

Dijital içerik tüketimi gün geçtikçe artmaktadır. Son araştırmalara göre, video içeriği bugünlerde birincil tüketim kaynağıdır. Videonun dinamik doğası daha fazla kullanıcı çekiyor ve bu da daha iyi etkileşime olanak sağlıyor. Ancak, bu güzel ve etkileşim açısından zengin olan videoları oluşturmak zordur ve çok zaman alır. Geliştirilen akıllı telefon platformları video düzenlemeyi biraz daha kolaylaştırdı. Kullanıcılar, iOS veya Android akıllı telefonlarının yardımıyla küçük değişiklikleri hareket halindeyken düzenleyebilir. 2020’nin en iyi mobil video düzenleme uygulamalarının bir listesini sizler için hazırladık.

Bu listedeki uygulamalar, kullanıcının birkaç değişikliği düzenlemek veya tamamen hareket halindeyken bir video oluşturmak için ihtiyaç duyabileceği tüm standart ve premium araçları kapsar. Hem Android hem de iOS akıllı telefonlar için ilgili uygulama mağazalarında harika bir uygulama koleksiyonu mevcut. Kullanıcı herhangi bir video düzenleme uygulamasını kullanarak basit düzenleme ile videoları kolayca Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube’a yükleyebilir.

Yüksek çözünürlüklü bir videoyu tam olarak düzenlemek ve oluşturmak için Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro X, Pinnacle Studio ve diğerleri gibi çeşitli profesyonel araçlar gereklidir. Ancak, klipleri düzenleme ve bazı değişiklikler yapma kapasitesine sahip daha küçük editörler, iOS veya Android tabanlı video düzenleyici uygulamalarında mevcuttur.

İşte Android ve iOS için en iyi mobil video düzenleme uygulamaları.

Adobe Premiere Rush

Adobe-Premiere-Rush

Adobe; görüntüleri, sesleri, videoları ve flash dosyaları düzenlemek için kullanılan profesyonel araçlarıyla her zaman tanınan bir firmadır. Kişisel bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için Adobe Premiere Pro popüler olan uygulamalarından biridir. Şirket mobil platformlarda video düzenleme için Adobe Premiere Rush – Video Editör uygulamasını yayınladı.

Adobe Premiere Rush Editor, kullanıcıların çevrimiçi video çekmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanır. Herhangi bir zaman kaybetmeden videonun harika görünmesini sağlamak için çeşitli araçlar ve video efektleri sunar. Telefon, tablet ve masaüstünde uyumluluk sağlar.

Videoyu çektikten hemen sonra kullanıcılar içeriği düzenlemeye başlayabilir ve müzik, başlık ekleyebilir, seslendirme yapabilir ve video efektleri uygulayabilir. Çok kanallı zaman çizelgesi, kusursuz kontrol yeteneği sunar ve küçük ekranlar kullanırken verimliliği artırır. Kullanıcı, yüksek kaliteli içeriği herhangi bir filigran olmadan doğrudan uygulamadan düzenleyebilir.

Kullanıcılar videoyu, sesi ve grafikleri sürükleyip bırakarak kolayca düzenleyebilirler. Bulutla otomatik senkronizasyon ve paylaşım özellikleri Adobe Premiere Rush Editor’ü en sevdiğimiz seçenek haline getiriyor. Kullanıcılar ayrıca 100 GB bulut depolama alanı ve diğer avantajlar için aylık 9,99 ABD doları ücretli aboneliğe yükseltebilir.

Anahtar Özellikler

 • Çok kanallı zaman çizelgesi
 • Kolay düzenleme
 • Bulut depolama desteği
 • Profesyonel kalitede editör

Android için İndir // iOS için İndir

FilmoraGO

FilmoraGO

FilmoraGO, hem iOS hem de Android’de ücretsiz kullanılabilirliğe sahip başka bir premium video düzenleme aracıdır. Kolay ve verimli video düzenleme için çeşitli profesyonel araçlar ve filtreler sunan güçlü bir video editörüdür. Kesme, oluşturma ve kırpma gibi temel özelliklerin yanı sıra, ters oynatma, kare videolar yapma ve 16:9’lu Youtube videoları için harika.

Kullanıcı, fotoğraf ve video klipleri içe aktararak veya doğrudan Facebook veya Instagram’dan indirerek kolayca düzenleme yapabilir. FilmoraGO, dahili müzik desteği ile birlikte tek tıklamayla tema müziği desteği sunar. WYSIWYG editöründe videoları ters, yavaşlatma ve hızlandırma, çeşitli geçişler, kaplamalar ve filtreler, metinler ve başlıklar, elemanlar ve diğer işlevlerde oynatmayı destekler.

FilmoraGo herhangi bir süre sınırı olmadan HD kalitesinde video dışa aktarmayı destekler. Uygulamada İngilizce, Almanca, İtalyanca, Türkçe, Japonca ve diğer popüler diller için destek sunuluyor. Uygulama içi satın alımlar mevcuttur.

Anahtar Özellikler

 • Önceden oluşturulmuş temalar
 • Ters oynatma
 • Sosyal medya desteği
 • Çeşitli düzenleme araçları

Android için İndir // iOS için İndir

KineMaster

KineMaster

Hem iOS hem de Android için güçlü bir düzenleme aracıdır. KineMaster, karıştırma modu, seslendirme, renk tuşu, hız kontrolü, özel efektler ve çok daha fazla özelliği barındıran sağlam bir video düzenleyicidir. TikTok, Instagram, YouTube ve diğer sosyal medya web sitelerini tamamen destekler.

KineMaster birden fazla video, çıkartma ve özel efekt katmanını destekler. Ayrıca, benzersiz bir görünüm vermek için ters video özelliklerini de sunuyor. Diğer önde gelen video düzenleme araçları gibi, karıştırma modları, güzel sonuçlar, seslendirme, arka plan müziği vb. özellikleri kullanıma sunuyor.

Kullanıcı içerik mağazasından birinci sınıf müzik, yazı tipi, çıkartma, geçiş satın alabilir. Saniyede 30 kare hızında bir 4k video dışa aktarma olanağına sahiptir. Hem iOS hem de Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak belirli ücretli özellikler ve öğeler vardır.

Anahtar Özellikler

 • 30 FPS’de 4K dışa aktarma
 • Ters video özelliği
 • Video için hız kontrolü
 • İçerik mağazası

Android için İndir // iOS için İndir

PowerDirector

PowerDirector

PowerDirector, Android için kullanılabilen güçlü bir video düzenleme aracıdır. Google Play’de editörün seçimi uygulaması olan programın 4,5 yıldız derecelendirmesi ve dünya çapında 70 milyon kullanıcısı var. Bilgisayardan bazı ikonik PowerDirector özelliklerini sunar. 4K çözünürlüklü bir dışa aktarma olanağı, hızlı veya ağır çekim videolar ve video sabitleme özelliğine sahiptir. PowerDirector, chroma tuşunu kullanarak yeşil ekran düzenleyicisiyle arka planı kolayca düzenleyebilir.

Glitch etkisi ve geçişleri, fütüristik görünümlü videolar oluşturmak için uygulamaya eklenen yeni özelliklerdir. 400+ ücretsiz şablon efekti, 30+ video efekti, 40+ geçiş ve 290+ çıkartma sunar. Kullanıcı metin, arka plan müziği, seslendirme ekleyebilir ve videolar ve diğer ayarlama araçları için efektler uygulayabilir.

PowerDirector uygulaması, gelişmiş kararlılık ve 64 bit desteği ile videoyu daha hızlı dışarı aktarır. Chromebook’larla tamamen uyumludur ve 720p, 1080p ve 4K olarak dışa aktarma sunar. Uygulama içi satın alımlarla birçok premium özellik mevcuttur. Ne yazık ki, iOS cihazlar için bu uygulama mevcut değildir.

Anahtar Özellikler

 • 400’den fazla şablon desteği
 • Hızlı ve kolay üretim
 • Ayrıcalıklı özellikler
 • Video sabitleyici

Android için İndir

Quik

Quik

Yukarıdaki profesyonel video editörlerinin aksine, Quick yeni nesil bir video editörü uygulamasıdır. Kısa videoları düzenlemek için birçok farklı ve sezgisel özellik sunar. Videoyu özelleştirmek için kullanılabilecek yaklaşık 24 video stili vardır.

Daha basit düzenleme işleri için mükemmel bir araçtır. Kullanıcı hızlı bir şekilde video oluşturmak için favori fotoğrafları ve video klipleri seçebilir. Arka planda ses ile senkronize etmek için güzel geçişler ve efektler ekler. Quik kullanıcıların Galeri, Google Fotoğraflar, Dropbox uygulamalarından 75 adede kadar fotoğraf ve video klip eklemesine olanak tanır. Hatta videoya hareketli fotoğraflar da ekleyebilirsiniz.

Quik, GoPro görüntülerini üç farklı modda otomatik olarak analiz eder ve harika anlar seçer. Fotoğraf çerçeveleme özelliğini geliştirmek için yüzleri ve renkleri kolayca algılayabilir. Quik, sezgisel grafikler ve geçişlerle dolu 23 temaya ev sahipliği yapıyor. Yeniden sıralama, kırpma ve döndürme gibi temel özellikler Quik’te bulunur.

Yaklaşık 100 ücretsiz şarkı mevcut ve kullanıcı kendi koleksiyonundan seçim yapabilir. Videoları 1080p veya 720p çözünürlükte dışa aktarabilirsiniz. Son 24 saatlik maceranızı bir geri dönüş videosuna dönüştürmek için otomatik bir özellik mevcuttur.

Anahtar Özellikler

 • Hızlı videolar
 • 23 tema, 100 ücretsiz ses desteği
 • GoPro Film otomasyonu
 • GPS çıkartmaları
 • GoPro App ile Quickstories

Android için İndir // iOS için İndir

VivaVideo

VivaVideo

Hem Android hem de iOS kullanıcıları için ücretsiz bir video editörüdür. VivaVideo, son birkaç aydır büyük popülerlik kazandı. Şarkılarla resimlerden güzel bir video yapabilir ve geçişler, efektler ekleyebilirsiniz. VivaVideo, şarkıyla bir videoy harikalaştırma özelliği ile popülerdir. Bu uygulama çok sayıda TikTok kullanıcısı tarafından kullanılıyor.

Kullanıcıların videoları kesmesine, kırpmasına, birleştirmesine, kopyalamasına, yapıştırmasına ve daha fazlasına yardımcı olur. VivaVideo, bulanıklık, arka plan, hızlandırma videoları, videoları yavaşlatma gibi video düzenleme efektleri eklemenize izin verir. YouTube ve Instagram videolarına kolayca bulanıklık arka planı ekleyebilirsiniz. Glitch efekti, diğer geçiş efektleriyle birlikte, son zamanlarda yapılan bir güncelleme ile eklenmiştir.

VivaVideo, kullanıcıların kolayca videoları bulanıklaştırmasına yardımcı olur. Videoları 720p, 1080p ve 4K olarak dışa aktarma kapasitesine sahiptir. Uygulamayı hızlı bir şekilde indirebilir ve çeşitli özel efektler, çıkartmalar, filtreler ve animasyonlu klipler arasından seçim yapabilirsiniz.

Anahtar Özellikler

 • TikTok kullanıcıları için hazırlanmıştır
 • 100+ özel efekt
 • 4K dışa aktarma desteği
 • 500 milyondan fazla kullanıcı

Android için İndir // iOS için İndir

Bu listedeki uygulamalar hem Android hem de iOS cihazlar için en iyi mobil video düzenleme editörleridir. Bununla birlikte, bu araçlar bir HD videoyu tamamen düzenlemek için favori bir seçenek olmayacak, ancak yine de sosyal medya için küçük görevleri tamamlamaya yardımcı oluyor. Bu liste için yararlandığımız GizmoChina sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir