FarmVille, Tarihin Tozlu Sayfalarındaki Yerini Alacak

Facebook‘un ilk zamanlarında bildirim kutuları oyun istekleri ile dolup taşardı. İnsanlar, platform üzerindeki farklı oyunları oynar ve öyle zaman geçirirlerdi. Bu oyunlardan biri de FarmVille idi. Bu oyun, adından da anlaşılacağı gibi bir çiftçilik oyunuydu. Tarlalarınızı yapıp, ekip ve biçtiğiniz bir türde oyun olan FarmVille’de saatlerini harcayan oyuncular, şimdiki gelişme ile üzülebilir. Çünkü oyunun geliştiricisi olan Zynga, FarmVille’nin yıl sonunda kapatılacağını açıkladı.

Bu karar, aslında Zynga’nın isteyerek verdiği bir karardan ziyade bir zorunluluktan dolayı alınmış durumda. Zynga bugün destek sitesinde “2009’daki ilk lansmanından bu yana geçen inanılmaz 11 yılın ardından, Facebook’ta orijinal FarmVille oyununun kapatıldığını resmi olarak duyuruyoruz.” dedi. “Daha önce belirtildiği gibi Adobe, Flash Player’ı tüm web tarayıcıları için dağıtmayı ve güncellemeyi durduracak ve Facebook, 31 Aralık 2020’den sonra platformdaki Flash oyunlarını desteklemeyi tamamen durduracak. Bu nedenle FarmVille, bunun sonucunda doğrudan etkilenecek.”

FarmVille, 2020 Yılının Sonunda Kapatılıyor

Yani, 31 Aralık 2020 itibariyle FarmVille tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak. Zynga, 17 Kasım’da oyun içi satın alımları kapatacağını söylüyor ancak zaten satın alınmış olan krediler oyun kapanana kadar hala kullanılabilir. Daha da önemlisi Zynga, 17 Kasım’dan sonra geri ödemelerin yapılmayacağını da sözlerine eklemektedir. Bu nedenle bunları daha sonra değil, daha önce sıraladığınızdan emin olun.

FarmVille-2-1024x538

Zynga ayrıca oyun için büyük bir uğurlamanın bir parçası olarak bazı oyun içi etkinliklere ev sahipliği yapacağını söylüyor, bu yüzden sonuna kadar takılanlarınız bunu dört gözle bekliyor olacaktır. Bu etkinliklerin ayrıntıları bugün açıklanmadı, Zynga yalnızca “FarmVille ile kalan zamanınızı daha da eğlenceli hale getirmek için tasarlandı.” şeklinde söyledi.

Yani sadece birkaç ay içinde, bir ton Facebook oyuncusunu bağlayan ve muhtemelen bir o kadar çok kişiyi sinirlendiren bir oyun temelli olarak kapatılacak. Zynga bugün, FarmVille 2: Tropical Escape’in orijinal oyun kapandıktan sonra da aktif olacağını ve FarmVille 3’ün mobil cihazlar için yolda olduğunu belirterek sonlandırdı, bu yüzden hala bir çiftçilik oyununa ihtiyacınız varsa. 2021 yılı için şu iki oyuna bakmalısınız.

“FarmVille, Tarihin Tozlu Sayfalarındaki Yerini Alacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir