Galaxy S10 Dünyanın En Gelişmiş Ekrandan Parmak İzi Tarayıcısını Sunacak

Bir “çerçevesiz” telefonun ekranının altında tutabilir optik parmak izi okuyucular vardır ve daha sonra üstün ultrasonik olanları vardır. Galaxy S10 nihayetinde ikinci türünü kullanacak ve şu ana kadar bir akıllı telefonda hiç kullanılmamış olan üçüncü kuşakları olduğunu Kore medyası iddia ediyor.

Qualcomm’un üçüncü jenerasyon ultrasonik sensörünün, Samsung’un yaklaşan Galaxy S10 modelinin büyük bir satış noktası olacağı ve bu kadar yüksek profilli bir telefona ve ilk kez bu kadar büyük miktarlarda yerleştirileceği bildiriliyor.

Galaxy-S10-to-flaunt-the-worlds-most-advanced-in-display-finger-scanner

Pop-up selfie kamerası ile Vivo NEX gibi, piyasada ekrandan parmak izi tarayıcıları ile telefonlar var ama optik çeşitliliği olan Çin firması Gudix bir cam okuyucu ile tarama yapıyor. Samsung, orta seviye A-serisini, Gudix tarafından üretilen ekranlı tarayıcılarla donatıyor ve S10 için yüksek kalitedeki Qualcomm’ları koruyor.

Qualcomm’un ikinci nesil sensörü, ilkinde 300 mikrona kadar olan camlarda 800 mikron kalınlıkta doğru çalışabilir. Huawei’nin bunun için Qualcomm ile bir lisans münhasırlık anlaşması imzaladığı için Mate 20 Pro’nun bandı vurduğu anda bu parmağın tarayıcısını yapabileceğini gördük. Yine de, Galaxy S10 adanmış raflara ulaşana kadar üçüncü jenerasyon özelliklerinin ne olacağı bir gizem olarak kalacaktır.

Qualcomm’un Buluşu Daha Kalın Katmanlarda Da Çalışabiliyor

Bazı analistlere göre, Samsung’un farklı şirketler tarafından sunulan, aşağıda görebileceğiniz bir özeti olan üç çözüm türü arasında seçim yapıldığı bildiriliyor. Qualcomm’un ultrasonik tekniğinde durmuş olabilir, çünkü 1.2 mm’ye kadar OLED ekran paketine kadar çalışır, navigasyonel zindeliği tanıma özelliğini destekler, cihazınızı suyun altında uyandırabilir ve kilidini açabilir ve son fakat en önemlisi de kan akışını ve kalp atımını bile algılayabilir parmak biyometri tanımlamasında nihai. Aşağıdaki karşılaştırma tablosundan da görebileceğiniz gibi, Qualcomm’un buluşu daha kalın katmanlarda çalışabilir, bu nedenle ekran kalitesi ve performansı diğer ekran üzeri parmak tarama çözümleriyle karşılaştırıldığında bozulmadan kalır.

in-display-finger-scanners

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir