Giyilebilir Teknolojisinde Xiaomi Dünya Lideri Konumunda

Apple, ABD’de giyilebilir teknolojisinde lider olsa da dünyanın geri kalanında işler biraz farklı görünüyor. Xiaomi, Asya kıtasında bu konuda gerçekten çok iyi. Canalys verilerine göre, Çinli üretici küresel çapta giyilebilir teknolojisinde kilit isimlerden hatta en önemli isimlerinden biri.

Giyilebilir bileklik satışları yılın üçüncü çeyreğinde %65 arttı ve Xiaomi geçen yılın bu zamanlarına göre %74 daha fazla satış yaparak kendisini listenin tepesinde buluyor. Bu veriler dahilinde şirket, akıllı bileklik pazarındaki satışların %27’sini gerçekleştiriyor.

xiaomi-giyilebiir-dunya-devi

Şirketinin başarısının en önemli kilit noktası tabii ki düşük fiyatlandırma politikasıdır. Xiaomi, bu stratejisi sayesinde önemli rakipleri olan Samsung ve Fitbit’i rahatlıkla geçmiştir. Ayrıca düşük fiyatlar sayesinde Asya kıtasındaki kullanıcıların büyük oranda ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Huawei de yine güçlü satış yapan firmalar arasında bulunuyor. Şirket, üçüncü çeyrek satışlarında %243 artışla önemli bir büyüme kaydetmiş. Bunun yanında Apple, premium cihazları ile hâkim olmaya devam ediyor. 5. Seri Apple Watchlar şirketin giyilebilir kategorisinde üçüncü çeyrek küresel gönderilerinin %60’ından fazlasını oluşturuyor.

Kaynak: 
https://techcrunch.com/2019/12/14/wearable-band-shipments-grew-globally-driven-by-xiaomi/

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir