Gmail Go Uygulaması, Tüm Android Telefonlar İçin Yayınlandı

Google, Temmuz 2018 itibariyle düşük seviye Android Go işletim sistemine sahip cihazlar için Gmail Go uygulamasını yayınladı. O zamandan bu yana Google, Camera Go uygulaması da dahil olmak üzere çeşitli hafif sürüm “Go” uygulamaları yayınladı. Bu birkaç “Go” uygulaması yalnızca Android Go yüklü cihazlar ile sınırlı olsa da Gmail Go uygulaması, şimdi tüm Android telefonlar için yayınlandı.

9to5Google tarafından paylaşılan habere göre Google, kısa süre önce Play Store’daki ana Gmail uygulamasının yanında “benzer uygulama mevcut” başlığını göstermeye başladı. Bilmeyenler için Google’ın Play Store üzerinde yaptığı bu bilgilendirme, kullanıcılara uygulamanın daha hafif bir sürümünün indirilebileceğini hatırlatmaktadır. Bu sayede kullanım şartlarınıza göre iki uygulama arasında seçim yapabiliyorsunuz.

Bir Android Go uygulaması olmasına rağmen Gmail Go’nun arayüz konusunda gözle görülür gecikme ve FPS düşüşlerine sahip olduğu söyleniyor. Bu durumun uygulamanın düşük özellikli akıllı telefonlar için bir kare hızı sınırına sahip olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Dolayısıyla, telefonunuz resmi Gmail uygulamasında sorunsuz çalışıyorsa, muhtemelen Gmail Go’ya geçmemelisiniz. Sonuçta, Gmail uygulamasında yine de devre dışı bırakabileceğiniz Meet sekmesi gibi herhangi bir ek özellik olmadan gelir.

Gmail-Go-Play-Store

Öte yandan, giriş seviyesi bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, Gmail Go uygulamasına geçtiğiniz zaman performansta bir iyileşme olduğunu fark edebilirsiniz. Bununla birlikte uygulamanın kullanılabilirliği hâlâ belirli bölgelerle sınırlı gözüküyor. Uygulamanın ABD ve Avrupa’nın büyük bir bölümünde mevcut olduğu belirtilse de bu yazıyı yazarken kontrol ettiğimizde Türkiye’de henüz kullanıma açılmadığını görmekteyiz.

Gmail Go’nun günlerde Türkiye ve dünyanın geri kalan ülkelerinde de kullanıma açılması bekleniyor. Google Play Store üzerinden indirmeye çalıştığınız zaman “Cihazının bu sürümle uyumlu değil” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı kullanmak konusunda aceleci ve sabırsız iseniz uygulamayı APKMirror üzerinden indirebilirsiniz.

Gmail Go Uygulamasını Google Play Store’dan İndir!

“Gmail Go Uygulaması, Tüm Android Telefonlar İçin Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir