Gmail Karanlık Modu Bazı Telefonlarda Kayboluyor – İşte çözümü!

Gmail karanlık modu, Android 10 piyasaya sürüldükten aylar sonra yayınlandı. Ancak şimdi, bazı Android kullanıcıları Gmail Android uygulamasına girdiklerinde aktif olan karanlık temanın kaybolduğunu söylüyor.

9to5Google‘ın raporuna göre, birçok kullanıcı hiçbir manuel müdahalede bulunmamasına rağmen uygulamanın eski görünüşüne otomatik olarak geri döndüğünü söylüyor. Daha da kötüsü, ayarlara girip eski koyu temayı aktif etmek istediklerinde bu ayarın menüde olmadığını ifade ediyorlar.

gmail-koyu-tema-çözüm

Android 10 ile çalışan telefonlarda, ayarlara girdiğinizde kullanıcıların açık, koyu ve sistem varsayılan renk şemaları arasında geçiş yapmasına izin veren bir ayar olmalıdır. Ancak bu sorundan etkilenen kullanıcılar için bu ayar garip bir şekilde artık mevcut değil.

Bu sorun diğer uygulamalarda ortaya çıkmıyor ve Android 10 çalıştıran cihazların hepsinde de ortaya çıkmış değil. Yani birçok kişi bu sorunla karşılaşsa da tüm Android 10 kullanıcıları bu sorunu yaşayacak değil.

Uygulamayı yeniden başlatmak veya telefonu kapatıp açmak gibi denemeler bu sorun karşısında maalesef etkisiz kalıyor.

Çözüm: Gmail karanlık modu geri getirme.

Maalesef Google bu sorunun çözümü hakkında herhangi bir tavsiyede bulunmuş değil. Ancak talihsiz olanlardan biriyseniz, telefonunuzu karanlık moda geri çevirebileceğiniz bir çözüm mevcut.

Öncelikle Gmail uygulama logosuna uzun basarak karşımıza çıkan seçeneklerden “Uygulama bilgisi”ni seçiyoruz. Daha sonra uygulama bilgilerinin bulunduğu ekranda “Durmaya zorla” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemler sorunu çözmenizde yardımcı olacaktır. Bazı kullanıcılar bu yöntemin işe yaradığını sosyal medyadan bildirdi.

Ancak, bu yöntem kesin olarak başarılı değil. Yani bazı kişilerde işe yararken bazı kişilerde maalesef çalışmıyor. Umarız Google sorunu kabul eder ve yakında bir düzeltme yayınlar böylece bu sorun ortadan kalkmış olur.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir