Google Çeviri, Play Store’da 1 Milyar İndirmeye Ulaştı

Google’ın Android için yayınlamış olduğu hemen hemen tüm uygulamalar ve hizmetler, kitleler arasında oldukça popülerdir. Hatta bu uygulamalardan bazıları Android cihaz satın aldığınızda direkt olarak ön yüklü olarak gelmektedir. Bununla birlikte şirketin en çok kullanılan uygulama ve hizmetlerinden biri de Google Çeviri’dir. Ayrıca Android için Google Çeviri uygulaması, Play Store’da 1 milyar indirme sayısını geçerek oldukça önemli bir kilometre taşına ulaşmış oldu.

ABD’li şirketin mobil uygulamaları, genel olarak kullanışlı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Google Çeviri uygulaması, sahip olduğu özellikler ile birlikte neredeyse rakipsiz bir seviyededir. Ortaya çıkan bu indirme sayıları da zaten bu analizin ne kadar doğru olduğunu kanıtlar nitelikte. Bununla birlikte söz konusu uygulamanın Ocak 2010 tarihinde yayınlandığını da belirtmeden geçmeyelim.

Uygulama, on yıldan beri hayatta kalan diğer tüm popüler uygulamalar gibi yıllar içinde yeni özelliklere kavuştu. Aynı zamanda aldığı sayısız güncellemeyle birlikte kullanıcı arayüzü konusunda da hep yenilik sunmaya devam etti. Yayınlanmasından 11 yıl 3 ay sonra, Google Çeviri uygulaması Google Play Store’da 1 milyardan fazla indirmeye ulaştı.

Google-Translate-1024x576

Bu uygulama zorunlu GMS (Google Mobile Services) temel uygulama paketinin bir parçası değil. Bu nedenle bu yüklemeler kullanıcılar tarafından manuel olarak yüklenen uygulama indirme sayısını temsil etmektedir. Ayrıca Google’ın birçok uygulaması, bir milyardan fazla indirmeye zaten ulaştı. Bu yüzden 10 yıldan fazla süredir piyasaya olan hizmetinin bu başarıya ulaşması çok şaşırtıcı olmayacaktır. Üstelik bu hizmeti Google sunuyorsa hiç şaşırtıcı olmamaktadır.

Google Çeviri, tamamen ücretsiz bir yapıyla birlikte kullanıcılara hizmet sunmaktadır. Bu ücretsiz yapıya rağmen, ücretli hizmetler bile Google’a önemli bir alternatif sunamıyor. Dolayısıyla Google Çeviri’nin indirme sayıları her geçen gün artmaya devam edecektir. Ayrıca şu an itibariyle Google Çeviri’nin Android uygulaması 109 dili, çeviri yazıyı, telaffuz, çevrimdışı çeviriyi, kamera çevirisini, karanlık modu ve daha fazlasını desteklemektedir.

“Google Çeviri, Play Store’da 1 Milyar İndirmeye Ulaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir