Google GameSnacks Düşük Telefonlarda Akıcı Oyunlar Sağlayacak

Dünyada halen 1GB veya altında RAM kullanan telefonlar ve 1Mbps altında internet bağlantıları kullananlar büyük bir kısmı oluşturuyor. Google GameSnacks projesi ise çoğunluğu oluşturan bu telefonlarda da akıcı oyun oynanabilmesini sağlayacak bir proje geliştiriyor.

gamesnacks-1

Google’ın zaman zaman Android dünyasına en düşük konfigürasyonlara göre standart geliştirmek amaçlı bazı projeler geliştirdiğini görüyoruz. Google’ın yürüttüğü son projesi ise en düşük özelliklerde ki telefonlara bile akıcı web oyunları oynatmak amaçlı.

Peki Nedir Bu Google GameSnacks?

Facebook Instant Games hizmetine andıran Google GameSnacks platformu firmanın deneysel uygulamalar geliştiren Area 120 ekibi tarafından çıkarıldı. GameSnacks en düşük bağlantılar ve konfigürasyonlarda HTML5 oyunlarını oynatabilmeyi amaç edinmiş durumda.

Projede sıkıştırılmış medya çok hızlı bir şekilde açıldığından oyunlarda bir gecikme yaşanmıyor. HTML5 tabanlı olması ise uyumlu tarayıcılarda kolay bir şekilde oynanabilmesini kullanıcılara sağlıyor. Bunların yanında ayrıca fare ve klavye desteği de kullanıcılara sağlanan kolaylıklar arasında.

Are 120 ekibi bir çok oyun geliştiricisi le bağlantı kurmuş durumda, böylece oyun kataloğu da yavaş yavaş büyümeye başlayacak gibi duruyor. Şuan hali hazırda site bünyesinde çok oyun barındırmıyor. Ayrıca aksiyon oyunları da beklemek pek mümkün değil.

Dünyanın çoğu kısmında düşük internet bağlantısı ve donanım konfigürasyonları olduğundan GameSnacks projesi insanların ilgisini fazlasıyla üstüne toplayabilir. Elbette bu mağazadaki içerik yoğunluğu ile doğru orantılı olacak.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir