Kaybolan Mesajlar Özelliği WhatsApp Grup Sohbetleri İçin Ekleniyor

Popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, en yeni beta sürümüne yeni bir özellik daha ekliyor. Facebook’un sahip olduğu hizmetin daha önce bir tür “kaybolan mesajlar” özelliği test ettiği söylendi, ancak şimdiye kadar yaptığı şey bilinmiyordu.

WhatsApp-Kaybolan-Mesajlar

Süresi dolunca kaybolan mesajlar özelliği, en yeni beta sürümüne eklenecek. WhatsApp Beta‘nın en son sürümü olan 2.19.275, Android için, grup sohbetleri için yaklaşan bu özelliği içerir.

“Mesajları sil” olarak adlandırılmıştır ve kullanıcının metinlerinin süresi ne zaman dolacağına veya önceden belirlenmiş bir süre sonra kaybolacaksa seçim yapmasına olanak tanır. Bu, bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay veya hatta bir yıl arasında seçim yapılabilme şansını sunar. Bir rapora göre, grup sohbetlerinin konuşmalarının akıllı telefonlarda çok fazla depolama alanı kaplamasını önlemek için bu özelliğin sunulduğu söyleniyor.

Şu anda, tek bir WhatsApp grubunda 256’ya kadar farklı katılımcı olabilir. Bu nedenle, özellik uzun vadede oldukça yararlı olabilir; yine de kullanıcıların bu özelliği kullanmasının birçok farklı nedeni vardır. “İletileri sil” özelliği şimdilik yalnızca grup sohbeti içindir ve yalnızca grup sohbetinin yöneticileri tarafından erişilebilir veya ayarlanabilir. Bu nedenle, bir kez uygulandığında bir ayar adı geçen grup sohbetinin her üyesini etkiler.

Kaynak: 
https://www.gizmochina.com/2019/12/27/whatsapp-to-add-disappearing-messages-feature-for-group-chats/

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir