Microsoft Edge, Android’e Adblock Plus Entegrasyonu Getiriyor

Microsoft Edge’in ilk beta sürümü, Ekim 2017’de kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, uygulamayı indirebilmek için beta sürümüne kaydolmak zorunda kaldı. Sonunda bir ay sonra halka açıldı. O zamandan beri, güncellemeleri ve yeni özellikleri almaya devam etti. Bugün Microsoft Edge dört yeni özellik kazandı. Bunlardan biri muhtemelen tüm zamanların en çok talep edilen özelliklerinden biri: Adblock Plus entegrasyonu, diğer adıyla reklam engelleme.

Uygulamanın ayarlarına ve yeni “İçerik engelleyicileri” bölümüne giderek bunu etkinleştirebilirsiniz. Daha önce de düşündüğünüz gibi, tarayıcı şu anda yalnızca Adblock Plus’ı desteklemektedir. Ayrıca “kabul edilebilir reklamları” da değiştirebilir ve favori web sitelerinizi beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

microsoftedgeadblock1
microsoftedgeadblock2

Bir sonraki yeni özellik, iletişim bilgilerini, görüntüye göre arama ve daha fazlasını bulmanıza yardımcı olan akıllı görsel aramadır. Varsayılan olarak etkinleştirilmiştir, bu nedenle ayarlanması gereken herhangi bir değişiklik veya karmaşık seçenek yoktur. Yeni sürümü indirdikten hemen sonra bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Edge 42’de ayrıca performans iyileştirmeleri, geliştirilmiş kitap okuma deneyimi ve organizasyon yönetimli favoriler de bulunur. İşte resmi değişim günlüğü:

  • Adblock Plus ile içerik engelleme şu anda Ayarlar altında kullanılabilir.
  • Akıllı görsel arama, iletişim bilgilerini bulmak, önemli yerleri tanımlamak veya fotoğrafa dayalı benzer görselleri bulmak için size yeni ve harika bir yol sunar.
  • Intune tarafından yönetilen çalışma ve okul hesaplarında kuruluş yönetimli sık kullanılanlara ve dahili web uygulamalarına bakın.
  • Yer imleri ekleme/görme ve metin aralığını değiştirme becerisini içeren daha iyi bir kitap okuma deneyimi.
  • Performans geliştirmeleri.

Chrome’a Güçlü Bir Alternatif

Henüz yapmadıysanız Microsoft Edge’i aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Güncelleme herkesin denemesi için zaten mevcut. Microsoft’un uygulamalara odaklanma konusundaki yeni yaklaşımı, Android ve iOS platformlarına yönelik uygulamalarını son zamanlarda güncellemenin zor olduğu için, iyi çalışıyor. Chrome’a alternatifleri merak ediyorsanız Edge iyi bir seçenektir.

[appbox googleplay com.microsoft.emmx]

[appbox appstore 1288723196-iphone]

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir