Mount & Blade II: Bannerlord Neden Türkçe Değil?

Erken erişimde, Türk yapımı Mount & Blade II: Bannerlord oyununun Türkçe dil seçeneğinin olamasının nedeni açıklandı. Oyun 31 Mart’ta 150 TL’ye erken erişime açılacak.

Mount-and-Blade-Bannerlord

Çok uzun zamandır Mount & Blade II: Bannerlord oyununu bekliyorduk. Az bir zaman önce oyunun çıkış tarihi ve fiyatı duyuruldu. Oyun 31 Mart’ta erken erişime açılacak fakat ilk etapta oyunda Türkçe dil seçeneği bulunmayacak. Türkçe dil seçeneğinin bulunmaması hakkında geliştirici Taleworlds Entertainment bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada ise oyunun henüz çoklu dil seçeneğini sağlayacak bir altyapıya sahip olmadığı belirtildi. 150 TL fiyatla Mount & Blade II: Bannerlord 31 Mart’ta Steam, Epic Store ve kendi sitesinde erkem erişime açılacak.

TaleWorlds Entertainment’in Yaptığı Açıklama:

“Bir yandan tüm gücümüzle Erken Erişim süreci üzerinde çalışırken, bir yandan da oyuncuların yapılan duyuru ve Steam sayfamızdaki açıklamalarla ilgili yorumlarını da dikkatle takip ediyor ve her bir oyuncunun yorumunu çok değerli buluyoruz. Bu yorumların bir kısmı haklı olarak Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe olmamasıyla ilgili ve bu konuda yanlış anlamalar olmaması için küçük bir açıklama yapmayı gerekli gördük.

Tamamen Türkiye’de geliştirilen bir oyun olduğu için, ülkemizdeki oyuncuların ve dilimizin bizim için mutlaka özel bir yeri var. Zaten Bannerlord’un Steam sayfasında da belirttiğimiz üzere oyunun Türkçe desteği mutlaka olacak. Fakat Erken Erişim sürecinde teknik kısıtlamalar sebebiyle çoklu dil desteği sunamıyoruz. Bunun sebebi oyuna çoklu dil imkânını veren altyapının henüz oyundaki yerini almamış olması. Ayrıca oyundaki metinlerin halen yazılıyor ve sürekli değişiyor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bizim için oyuncularımızın Mount & Blade II: Bannerlord’u kendi anadillerinde oynamaları çok önemli. Bu sebeple daha çok oyuncuya oyunu kendi dillerinde sunmak için oyunu 12 ayrı dilde yerelleştireceğiz. Bu süreçte içerikleriyle heyecanımıza ortak olan sizlere ve ilgisini bizden eksik etmeyen tüm oyuncularımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir