Netflix, Android’de Oynatma Hızı Denetimlerini Kullanıma Sunuyor

Netflix üzerinden dizi veya film izlerken hiç video hızlandırmayı veya yavaşlatmayı düşündünüz mü? Yeni güncelleme ile birlikte artık Netflix’in Android uygulaması üzerinde oynatma hızı denetimlerini kullanıp izlediğiniz içeriği hızlandırabiliyor veya yavaşlatabiliyorsunuz.

Netflix, şu anda sadece Android uygulamasında olmak üzere 0,5x, 0,75x, 1,25x veya 1,5x hızlarında video izleme yeteneğini kullanıcılara sunuyor. Artık sevdiğiniz bir programı her zamankinden daha hızlı bir şekilde izleyebileceksiniz. Oynatma hızı kontrolleri Android’de hem indirilen içerikte hem de direkt olan izlenen içerikte kullanılabiliyor.

Bu özellik gelecekte iOS uygulamasında ve web sürümde de test edilecektir. Test aşamasından başarıyla geçtikten sonra ise tüm kullanıcılara stabil bir şekilde sunulacaktır. Netflix’in belirttiğine göre hızlandırma ve yavaşlatma kontrolleri yerleşik TV uygulamalarında test edilmeyecek. Daha sonradan TV sürümleri için bu özellik sunulur mu bilemiyoruz.

Netflix-Android

Netflix’in ürün geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Keela Robison’a göre, oynatma hızı kontrolleri, Netflix kullanıcılarının yıllardır platforma eklenmesini istedikleri bir özellikti. İlk olarak Android kullanıcılarına sunulan bu özellik sayesinde bir sahneyi anlamada güçlük yaşayan kişiler o sahneyi geri sarıp ve yavaşlatıp daha kolay bir şekilde izleyebilecekler.

ABD’deki Ulusal Sağırlar Birliği ve Ulusal Körler Federasyonu, Netflix’i bu özelliği tanıttığı için tebrik etti. Her iki kuruluşun yaptığı açıklamada da oynatma hızı kontrollerinin işitsel veya görsel zorlukları olanlara yardımcı olabileceği bir özellik olduğunu belirtildi. Hollywood’daki bazı kişilerin hoşuna gitmeyen bu özellik konusunda Netflix bu kişilerin de memnuniyetini sağlayacaklarını söyledi.

“Netflix, Android’de Oynatma Hızı Denetimlerini Kullanıma Sunuyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir