OPPO Watch Akıllı Saat Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

OPPO, akıllı saat modelinin özelliklerini bu ayın başlarında yayınlamıştı. Bugün itibariyle açıklanan bu özellikler ile birlikte OPPO Watch modeli resmiyet kazandı ve tüm detaylarıyla tanıtıldı. İki farklı boyutta satışa sunulan akıllı saat modeli, bunun yanı sıra Google Sesli Asistan ve GPay gibi özellikleri de beraberinde sunmaktadır.

OPPO Watch Özellikleri

Küresel olarak tanıtılan OPPO Watch, bünyesinde iki adet yonga seti barındırıyor. Bu yongasetlerinden biri olan Qualcomm Snapdragon 3100, Wear OS sisteminin çalıştırılmasına yardımcı olurken, Ambiq Micro Apollo 3 isimli yongaseti ise OPPO’nun düşük güç modunun kararlı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

OPPO’nun yeni akıllı saati, 46mm ve 41mm olmak üzere iki boyutta geliyor. Büyük boyutlu model 402 x 476 piksel çözünürlüğünde 1,91 inç AMOLED ekran ile geliyor. Küçük gövdeli model ise 320 x 360 piksel çözünürlüğünde 1,6 inç OLED ekran ile karşımıza çıkmaktadır.

OPPO-Watch-1-1024x442

6000 serisi alüminyum alaşımdan üretilen gövdeden oluşan cihazın arka yüzeyi seramikten oluşmaktadır. Küçük gövdeli versiyonda ise bu alan plastiktir. Her iki versiyonda da plastik bir kayış bulunuyor. Çin’de satışa sunulacak olan versiyonda ise ekstradan paslanmaz çelikten oluşan bir cihaz karşımıza çıkıyor olacak.

OPPO’nun yeni akıllı saat modeli WearOS işletim sistemi ile çalışıyor. Google Play Store üzerinden çeşitli uygulamaları bu cihaza indirebiliyorsunuz. Google Play, GPay ve OK Google desteği sunan cihaz diğer akıllı saat modellerindeki çoğu özelliklere de sahiptir. Bu özelliklere alarm, bildirimler ve spor takipleri de dahildir.

OPPO-Watch-2-1024x442

Akıllı saatin sahip olduğu iki modda da büyük farklılıklar mevcuttur. Akıllı modda 41mm olan model 24 saat dayanabilirken 46mm olan model ise 36 saat dayanabilmektedir. Güç tasarrufu modu aktif edildiğinde ise iki cihaz da 14-21 gün arasında dayanabiliyor. Bununla birlikte küçük gövdeli cihazda 300mAh kapasiteli bir batarya, büyük gövdeli modelde ise 430mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor.

OPPO Watch Fiyatı

Büyük gövdeli akıllı saat siyah ve parlak altın renk seçeneklerine sahip. Küçük gövdeli model ise siyah, pembe altın ve gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelmektedir. 41mm versiyonu 200 dolar fiyat etiketi ile alabilirken, 46mm olan modeli ise 267 dolar fiyat ile satın alabiliyorsunuz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir