Oyunlarda ve İnternet Sitelerinde Kamu Spotu Olacak!

Sosyal medya platformlarında, internet sitelerinde, oyunlarda ve videolarda kamu spotu yayınlanması planlanıyor. TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu tarafından bir taslak rapor hazırlandı. Madde bağımlılığına karşı internet ve oyunlarda uyarıcı içerikler ve kamu spotları yayınlanması düşünülüyor.

Komisyonun oluşturduğu tasarıda sadece televizyonlarla sınırlı kalmadan özellikle gençlerin uzun vakitler geçirdiği sosyal medya platformlarında da uyarıcı içerikler, videolar bulunacak.

internet-sitelerine-ve-oyunlara-kamu-spotu-geliyor99798_0

Büyük kitleler tarafından ziyaret edilen internet siteleri, internet oyunları ve sosyal medya fenomenlerinin hesaplarına zorunlu bir şekilde bu uyarıcı videoların yerleştirilmesi için çalışmalar yürütülecek. Oyunların yükleme ekranlarına yerleştirilmesi için kısa videolar hazırlanacak. Bu uyarılar bilgisayara oyunlarına da eklenecek.

Youtuberlar ile çalışma yürütülecek

Youtuberlar ile birlikte çalışılarak içerikler ve videolar üretilecek böylece madde bağımlılığına karşı mesajlar veilecek. Sadece bununla da kalınmayacak ayrıca videolar ve içerikler sunulan platformların denetimi de arttırılacak böylece gençlerin uyuşturucu maddeye erişimi mümkün oldukça engellenecek.

[infobox color=”#999999″]Kaynak: https://www.donanimhaber.com/internet-sitelerine-ve-oyunlara-kamu-spotu-geliyor-99798[/infobox]

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir