PlayStation 5 Dijital Versiyonu Türkiye’de 2021 Yılında Satışa Çıkacak

Sony, PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatını resmen açıkladı. 8.299 TL olarak açıklanan fiyat ile cihazı 19 Kasım’dan itibaren belirli dijital ve fiziksel mağazalardan satın alabileceksiniz. Oldukça güçlü özelliklere sahip olan PS5, genel olarak beklenenden biraz daha “uygun” sayılabilecek bir fiyattan pazara giriş yapacak. Ancak PlayStation 5 Dijital Versiyonu için 2021 yılını beklememiz gerekiyor.

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi, bu fiyat tavsiye edilen satış fiyatı olmakla birlikte sadece disk girişine sahip olan model için belirlenmiş fiyattır. Yani Sony Türkiye tarafından PlayStation 5 Dijital Versiyonu’nun fiyatı henüz açıklanmadı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, PS5 dijital sürümünün 2021 yılında Türkiye’ye geleceği belirtildi ve fiyatının da yine önümüzdeki senenin şartlarına göre açıklanacağı söylendi.

PlayStation 5 Dijital Versiyonu Türkiye’de Başka Bahara Kaldı!

Sony Türkiye tarafından gönderilen basın bülteninde konuyla ilgili olarak, “Merakla beklenen yeni nesil video oyun sistemi PlayStation 5’in Türkiye satış fiyatı belli oldu. 19 Kasım tarihinde dünyanın birçok ülkesiyle aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak olan PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli, 8299 TL tavsiye edilen satış fiyatına sahip olacak. Türkiye’de 2021 yılında piyasaya çıkacak olan PlayStation 5 Dijital Sürüm modelinin fiyatı ise ilerleyen dönemde ayrıca duyurulacak.” ifadeleri kullanıldı.

sony-playstation-5-tasarım-1024x576

Özet geçmek gerekirse disk girişine sahip olan PS5, 19 Kasım’dan itibaren 8.299 TL tavsiye edilen satış fiyatıyla satışa sunulacak. PlayStation 5 Dijital Sürüm modeli Türkiye’ye 2021 yılında gelecek. Dijital Sürüm modelinin fiyatı ise ilerleyen dönemde açıklanacak. Bu modelde disk girişi olmadığı için standart disk girişine sahip modele kıyasla daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacak bu nedenle daha satın alınabilir bir durumda olacaktır.

Ancak şunu da unutmamak gerekiyor. Oyun konsolunu ne kadar ucuza alacak olsanız da oyun fiyatlarının ülkemizdeki hali ortada. Önümüzdeki süreçte piyasaya sürülecek olan yeni oyunların fiyatı da birkaç yüz lira zamlanmış olacak. Her neyse asıl konumuza dönelim. PS5 Dijital Sürüm modeli ile ilgili yeni detaylar geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“PlayStation 5 Dijital Versiyonu Türkiye’de 2021 Yılında Satışa Çıkacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir