PUBG Mobile, Yayınlandığından Bu Yana 3 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Hiç şüphesiz PUBG Mobile, son derece popüler olan bir battle royale türü mobil oyundur. Oyunun popülerliği ile birlikte elde ettiği gelir de bir o kadar yüksektir. Yayıncı firma oyunu mobil platformlara sunduğundan beri yani PUBG Mobile yayınlandığından bu yani 3 milyar dolar gelir elde etmiş durumda.

PUB Mobile, ömrü boyunca elde ettiği 3 milyar dolarlık gelir ile birlikte önemli bir başarıyı da beraberinde getirmiştir. Sensor Tower tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda açıklanan bu gelir, hem PUBG Mobile hem de oyunun Çince versiyonu olan “Game for Peace” oyunundan elde edilen geliri içermektedir.

Oyun için dönüm noktası olan yıl ise 2020 senesi olmuş olarak gözüküyor. Çünkü oyundan elde edilen 3 milyarlık gelirin 1,3 milyar dolarlık bölümü sadece 2020 yılının şimdiye kadarki bölümünde elde edildi. Bu gerçekten muazzam bir başarı. Bu yılın oyun için bu kadar kazançlı olmasının en önemli sebebi ise insanların koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde olması ve can sıkıntısını geçirmek için mobil ve bilgisayar oyunlarına yönelmeleridir.

Sensor Tower’ın yayınladığı raporda ayrıca oyunun aylık gelirleri de gözler önüne serildi. Rapora göre, PUBG Mobile sadece bu yılın Mart ayında 270 milyon dolar gelir elde etti. Kapsamlı olan rapor oyunun nasıl bir rekabet ile ilerlediğini ve nasıl başarılı olduğuna da ışık tutuyor.

3 Milyar Gelir Elde Eden PUBG Mobile’ın Aylık Gelirleri

sensor-tower-pubg-mobile-1024x678

Yayınlanan raporda, PUBG Mobile’a rakip olarak bilinen diğer battle royale tarzı mobil oyunların gelirlerinden de bahsedilmiş. Garena Free Fire isimli oyun 300 milyon dolarlık gelir ile ikinci en yüksek gelir rekorunu kırdı. Bu oyunu ise 2020 yılında 260 milyon dolar kazanan Netease Knives Out takip ediyor. Activision’ın battle royale oyunu Call of Duty Mobile ise 220 milyon dolarlık 2020 geliri ile birlikte kendisini dördüncü sırada buluyor.

PUBG Mobile’ın pazar payının en yüksek olduğu yer Hindistan olarak belirtiliyor ancak verilere bakıldığında elde edilen gelirde Hindistan’ın neredeyse adı bile geçmiyor. Oyunun elde ettiği gelirin %52’lik bölümü Çin’deki oyunculardan gelirken %14’lük bölümü ise ABD’deki oyuncular tarafından sağlanmaktadır. Japonya ise %5,6’lık pay ile PUBG Mobile’ın elde ettiği gelirin üçüncü büyük ülkesi olmuştur.

“PUBG Mobile, Yayınlandığından Bu Yana 3 Milyar Dolar Gelir Elde Etti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir