Samsung’un Garip Tasarımlı Yeni Galaxy Buds Modeli Ortaya Çıktı

Alman haber sitesi WinFuture‘a göre Samsung yeni tam kablosuz kulaklıklar üzerinde çalışıyor. Şirket, Galaxy S20 serisi ile birlikte piyasaya sürdüğü Galaxy Buds+’ın ardından yeni bir kablosuz Galaxy Buds kulaklık modeli tanıtmayı planlıyor.

Güney Koreli teknoloji devi yeni kulaklıkların geliştirme sürecine devam ediyor. Ancak her zaman olduğu gibi cihaz tanıtılmadan sızdırılmış render görüntüleri etrafta dolaşıyor. Yeni Galaxy Buds kablosuz kulaklıklar Samsung’dan görmeye alıştığımızdan tamamen farklı bir tasarım anlayışına sahip durumda.

yeni-galaxy-buds-render

Yaklaşan kablosuz kulaklık “Fasulye” kod adıyla geliştiriliyor. Bu isim rastgele seçilmiş bir isim değil zira kulaklıkların şekli gerçekten de bir fasulyeyi andırıyor. Bunun yanında bu kulaklıklar Galaxy Buds+ ile karşılaştırıldığı zaman oldukça büyük görünüyorlar. Samsung’un kablosuz kulaklıklarında benimsediği kulak içi tasarımın aksine bu yeni cihazlarda daha açık bir tasarım anlayışı doğrultusunda ilerlemişler.

Ses kalitesine gelirsek bu yeni kulaklıkların Samsung Galaxy Buds+ modelindeki gibi çift hoparlör kurulumu ile gelmesi bekleniyor. Bu sayede tiz ve bas için iki ayrı ses ünitesi olacağı anlamını çıkarabiliriz. Böylece yüksek ses seviyesinde bile ses kalitesi iyi bir şekilde sunulabiliyor. Batarya ömrü ise kulaklığın büyüklüğünden dolayı önceki nesil Galaxy Buds’a göre daha uzun olabilir. Bu boyut büyüklüğü şirkete batarya kapasitesi konusunda büyük bir avantaj sağlıyor.

Diğer özelliklerden bahsetmek gerekirse sesli aramalar sırasında gürültüyü engellemeye yardımcı olan üç mikrofonlu bir kurulum yer alacaktır. Samsung’un, yeni Galaxy Buds modeli için bir aktif gürültü engelleyici ekleyip eklemeyeceği konusu ise şu anda belirsiz durumda.

“Samsung’un Garip Tasarımlı Yeni Galaxy Buds Modeli Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir