Steam Oyun Festivali, Yüzlerce Oyun Demosuyla Başladı

Söz verildiği gibi, 2021 için ilk Steam Oyun Festivali dün akşam itibariyle başladı. Kendisinden önce gelen festivaller gibi, bu da çok sayıda geliştiriciden gelecek projelerin etrafında toplanacak. Çoğu Steam kullanıcısı için önümüzdeki altı gün boyunca sunulan demolar olacak.

Aslında, bu kadar kısa bir süre boyunca oynanamayacak kadar çok sayıda demo olacak gibi görünüyor. Valve, 10 Şubat saat 21:00’a kadar sürecek olan bu etkinlik sırasında 500’den fazla oyun demosu sunulacağını söylüyor. Bu, Steam’in kullanıcılarına dikkatlerini çeken tüm demoları oynamaları için altı gün süre tanıdığı anlamına geliyor. Aslına baktığımızda bu kadar fazla oyun için bu hiç de fazla zaman değildir.

Neyse ki Steam, kullanıcıların oyun geçmişlerine göre görmek isteyebileceğini düşündüğü kullanıcıların istek listelerinde veya demolarında yer alan oyunlardan demoları ortaya çıkararak, kullanıcıların demo havuzunu daraltmalarına yardımcı olmak için istek listeleri ve öneriler koyacak. Kullanıcılar ayrıca türlere, alt türlere, temalara, özelliklere, görsellere ve bakış açılarına ve oyunculara göre demolara göz atabilir.

Steam-Oyun-Festivali-1024x576

Oynanacak çok sayıda demo olmasına rağmen, Steam kullanıcılarının demo bulma konusunda ellerinde bazı araçlar vardır. Ayrıca Steam Oyun Festivali sadece demolardan oluşmuyor. Bununla birlikte bu oyunların geliştiricileri tarafından barındırılan canlı yayınlar ve etkinlikler de olacak. Ayrıca canlı akışlardan bazıları, oyunlarını sergileyen geliştiricilerden oluşacak. Bazıları ise Soru-Cevap oturumlarına sahip olacak.

Steam Oyun Festivali geri döndü. Hazmedebildiğiniz kadar çok PC oyun demosunu tamamlamak için altı gününüz var. Ayrıca Steam, kullanıcılar için Şubat ayında dolu içeriklere sahip olacak. Bu festival bittikten sonra Ay Yeni Yılı indirimleri başlayacak. Ayrıca bu indirim kampanyasında istek listenizdeki oyunların indirime girme ihtimali mevcut. Aynı zamanda mağaza üzerinde farklı oyunları da indirimlerden faydalanarak kütüphanenize dahil edebilirsiniz.

“Steam Oyun Festivali, Yüzlerce Oyun Demosuyla Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir