Tencent, PUBG Mobile’da 1,2 Milyon Hile Yapan Kullanıcıyı Yasakladı

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), dünya çapında tahmini 600 milyon oyuncuyla dünyanın en çok oynanan battle royale oyunudur. Bu popülerlikte birlikte bazı olumsuz durumlar da oyun geliştiricisinin ve oyuncuların canını sıkıyor. Bazı oyuncular, kapışları kolay bir şekilde kazanabilmek için çeşitli hile yöntemlerinden yararlanıyorlar. Ancak Tencent, hilecileri engellemeye devam ediyor. Firma, sadece altı gün içerisinde 1,2 milyon hile yapan kullanıcıyı yasakladığını açıkladı.

Teknoloji devi şirket, yaptığı açıklamada 8 Ocak – 14 Ocak 2021 tarihleri arasını kapsayan hile engelleme raporuna göre toplamda 1.217.347 hesabı kalıcı olarak askıya aldığını duyurdu. Bu hileci hesapların yaklaşık yüzde 48’lik bölümü, otomatik nişan alma ve karakter modellerini değiştirme hilesi kullandığı nedeniyle yasaklandı. Hilecilerin %22’si X-Ray hilesi kullandığından, %12’si hız hilesinden ve %7’si ise alan hasarını değiştirme hilesi gerekçesi ile yasaklandı.

Yayınlanan rapor aynı zamanda bu hilecilerin oyun içerisinde hangi rütbede olduğunu da bizlere sunuyor. Aşağıya eklediğimiz görseller üzerinden hangi rütbede yüzde kaç yasaklama olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda kullanılan hilelerin hangi yüzdede kullanıldığını ve yasaklamaların en çok hangi hileden dolayı gerçekleştirildiğini de yine aşağıdaki görselden kontrol edebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Tencent, PUBG Mobile için 1.2 yamasını yayınladı. Bu yeni yama, yeni bir mod, silah ve çok daha fazlasını içeriyor. Yeni mod, oyuncuların kapışmayı kazanmak kullanabilecekleri belirli yetenekler sağlayan Runic Power olarak isimlendiriliyor. PUBG Mobile’ın 17. sezonu da Runic Power ismiyle 19 Ocak’ta başlayacak. Her zamanki gibi, yeni kostümler, ifadeler ve daha fazlasını içeren yeni bir Royale Pass sezonla birlikte gelecek.

“Tencent, PUBG Mobile’da 1,2 Milyon Hile Yapan Kullanıcıyı Yasakladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir