Xiaomi Mi 8 Lite Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi, geçmişte tanıttığı daha fazla akıllı telefon modeli için MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Şimdi de şirketin çok satan akıllı telefonlarından biri olan Xiaomi Mi 8 Lite modeli MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. 2018 yılında piyasaya sürülen akıllı telefon modeli, bu güncellemeyle birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

Xiaomi’nin Mi 8 Lite modeli, Android 8.0 Oreo tabanlı MIUI 9 ile piyasaya sürüldü. Qualcomm Snapdragon 660’tan güç alan cihaz, fiyat/performans dengesiyle birlikte çok tercih edilen modeller arasında yer aldı. Bununla birlikte akıllı telefon, MIUI 10, MIUI 11 ve MIUI 12 güncellemeleri aldı. Aynı zamanda daha sonrasında Android 10 güncellemesi de bu modele gönderildi.

Xiaomi şu anda yeni güncellemeyi göndermeye başladı. Bu sayesinde arayüz iyileştirmeleri ve bazı hata güncellemeleri Mi 8 Lite kullanıcılarına geliyor. Bununla birlikte güncelleme şimdilik yalnızca Çin’deki kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Şu anda Android 10’a sahip olan cihaz, Android 11 ve MIUI 13 güncellemelerini almayacak gibi duruyor.

Xiaomi-Mi-8-Lite-2-1024x640

Buna ek olarak Çin’deki güncelleme, V12.5.1.0.QDTCNXM yapı numarası ile gönderilmektedir. Şu anda sınırlı bir güncelleme olsa da yakında diğer bölgeler için de güncellemenin gönderileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’ye de bu güncelleme kısa süre içerisinde gelecektir.

OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir. Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

“Xiaomi Mi 8 Lite Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir