Xiaomi Mi Band 4C Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, birkaç ay önce alt markası Redmi ile Redmi Band isminde yeni bir akıllı bileklik modelini piyasaya sürmüştü. Şirket şimdi de bu akıllı bilekliği yeniden markalandırarak Xiaomi Mi Band 4C ismiyle yeniden tanıttı. Tayvan’da tanıtılan cihaz, düz ve renkli ekran, kalp atış takibi ve dahili şarj mekanizması gibi özellikler ile geliyor.

Xiaomi Mi Band 4C Teknik Özellikleri

Xiaomi, Mi Band modellerinde genel olarak tek bir kayışa geçirilen bir cihazı benimserken yeni modelinde bu anlayışa bir farklılık getiriyor. Mi Band 4C modelinde merkezi bir üniteden tek tek ayrılan iki ayrı kayış bulunuyor. Bu tasarım anlayışı Honor Band ve Realme Band modelleri ile benzerlik gösteriyor.

Xiaomi’nin yeni akıllı bileklik modeli dahili şarj cihazı ile birlikte karşımıza çıkıyor. Bu noktada cihazı şarj etmek için ekstradan bir şarj cihazına ihtiyaç duymuyorsunuz. Akıllı bileklikte dahili olarak mevcut olan USB bağlantı noktasından şarjınız bittiği zaman kolaylıkla şarj edebiliyorsunuz.

mi-band-4c-1-1024x563

Mi Band 4C modeli Mi Band 5’te yer alan 1,1 inçlik AMOLED ekrana kıyasla 1,08 inç boyutunda renkli TFT dokunmatik ekran ile karşımıza çıkmaktadır. 128 x 220 piksel çözünürlüğe sahip olan bu ekran 200 nite kadar parlaklık sunabilmektedir. Ayrıca saat arayüzü olarak 70’den fazla kadran tasarımına sahip olduğunu da belirtelim.

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği bir fitness bilekliğinde ihtiyaç duyulan en temel şeye sahip. Mi Band 4C, 7/24 kalp atış hızını takip etmeye yarayan bir kalp atış hızı sensörüne sahiptir. Ayrıca uyku takibi, hareketsiz kalma uyarısı ve beş farklı spor modunu da desteklemektedir. Bu spor modları açık havada koşu, egzersiz, bisiklet, koşu bandı ve hızlı yürüyüşü içermektedir. Cihazınıza yükleyeceğiniz Mi Fit uygulaması ile bu aktiviteleri takip edebiliyorsunuz.

mi-band-4c-2-1024x563

Redmi Band 4C, 5ATM yani 50 metreye kadar suya dayanıklılık gösterebilmektedir. Xiaomi’nin belirttiğine göre akıllı bileklik sahip olduğu 130mAh kapasiteli bataryası ile tek şarjla 14 güne kadar kullanım ömrü sunabiliyor. Bluetooth 5.0 üzerinden bağlanan cihaz bildirim, alarm, müzik kontrolü, arayan kimliği ve daha fazla özelliği destekliyor. Cihazda akıllı asistan veya NFC gibi özellikler ise mevcut değil.

Xiaomi Mi Band 4C Fiyatı

Mi Band 4C’nin fiyatı yaklaşık 16 dolar olarak belirlenmiştir. Şu anda Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinin ne zaman satışa sunulacağı ve ülkemize gelip gelmeyeceği belli olmasa da bunun kısa süre içerisinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Ayrıca sahip olduğu uygun fiyat etiketi birçok kişi tarafından tercih edilebilir bir ürün olmasını sağlayacaktır.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir