YouTube Android Uygulaması Düşük Çözünürlüklü Ekranda 4K Destekliyor

YouTube’un Android uygulaması artık daha düşük çözünürlüklü ekranda bile 4K/60FPS video izlemeyi destekliyor. Popüler video izleme platformu, bu özelliği sessiz sedasız kullanıma sundu. Daha öncesinde YouTube Android uygulaması üzerinden cihazınızın ekranının desteklediği en yüksek çözünürlükte videolar izleyebiliyordunuz. Ancak artık görsel kalitesini artırmayacak olsa bile düşük çözünürlüklü ekranda 4K videolar izleyebileceksiniz.

Değişiklik kısa süre önce YouTube’un Reddit sayfası üzerinde tartışıldı. Buradaki kullanıcılar cihazlarında 4K ekran olmasa bile 4K video oynatmayı seçme seçeneğine sahip olduklarını belirttiler. Full HD+ ekranlı telefonunuz olduğunu varsayarsak, video çözünürlüğünü maksimuma çıkarmak, 1080p video izlemeye kıyasla yine de daha iyi bir görsel deneyim sağlamalıdır. Elbette, en iyi deneyim için 4K ekranlı bir akıllı telefona sahip olmak daha iyi olacaktır.

Bununla birlikte Ultra HD ekranı olmayanlar için avantajlı olan bu özelliğin geçici mi olduğunu bilmiyoruz. Ancak yüksek ihtimalle düşük çözünürlüklü ekranda 4K video oynatma desteği kalıcı bir şekilde YouTube Android uygulamasında mevcut olacak gibi görünüyor. Google henüz bu değişiklik ile ilgili bir yorum yapmadı. Ancak bu durum karşısında birçok kullanıcı memnun gibi görünmektedir.

youtube-android-uygulama-1-1024x512

Bu özellik, şu anda özellikle Android uygulamasında mevcut görünmektedir. Henüz tüm cihazlarda bu özelliğin geçerli olup olmadığını bilemiyoruz. Ayrıca sadece Full HD ve Full HD+ çözünürlüğündeki ekranlar için mevcut olup olmadığı da belirsizdir. Yani eğer daha eski bir telefon kullanıyor iseniz ve ekranınız HD veya SD çözünürlüğünde ise bu özelliği kullanıp kullanamayacağını bilemiyoruz.

Bu özelliğin avantajından da bahsedelim. Ekranda göreceğiniz çözünürlük aslında yine maksimum ekran çözünürlüğünüz olacak. Ancak YouTube üzerinden bir videoyu 4K olarak açtığınız zaman ekranınız daha düşük çözünürlük desteklese bile 1080p’ye kıyasla daha güzel bir kalitede görüntü izleyebiliyorsunuz. Bu oldukça garip bir durum olsa da YouTube üzerinde videolar bu şekilde gözüküyor.

“YouTube Android Uygulaması Düşük Çözünürlüklü Ekranda 4K Destekliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir