YouTube, Zaman Damgalı Yeni Bir Yorum Özelliğini Test Ediyor

14YouTube, 29 Nisan 2021 itibarıyla yeni “zaman damgalı yorum” özelliğini test ediyor. Söz konusu bu özellik, kullanıcıların yorumları “videoyu izledikleri anlık süreye odaklı” olarak görüntülemelerine olanak tanır. Bununla birlikte bu tür yorum sistemini SoundCloud gibi sitelerden tanıyabilirsiniz.

Bu test süreci, YouTube ekibinden Jordan’ın hazırlamış olduğu web sayfası ile birlikte duyuruldu. Şu anda bu özellik yalnızca bazı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda her videoda aktif olmadığını da belirtelim. Yani özellik sadece küçük bir kullanıcı grubu ve sayılı videoda test edilmektedir.

Şimdilik geri bildirime dayalı bir test süreci yürütülmektedir. Ancak ilerleyen süreçte herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz ise özelliğin daha geniş kitlelerde de test edilmesi planlanmaktadır. Bununla birlikte bu test sürecine dahil olup olmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bunu öğrenmek de aslında oldukça kolaydır.

YouTube-Logo-1024x576

Şu anda, bu deneyin parçası olan yalnızca YouTube’un Android ve iOS sürümleridir. Diğer platformlar üzerinde bu özellik mevcut değildir. Bu denemenin bir parçası olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, YouTube uygulamanızı iOS veya Android’de açmanız gerekir. YouTube uygulamasını açtıktan sonra bir video açın. Daha sonra yorumlar bölümüne gidin ve “Sırala” düğmesine dokunun.

Sırala düğmesine dokunduğunuzda, “Zamanlanmış Beta” seçeneğini görürseniz, zaman damgalı yorumlar deneyini etkinleştirebilirsiniz. Bu seçeneği görmezseniz, söz konusu deneyin parçası değilsinizdir. Bununla birlikte bu özelliği tüm cihazlarda test edemiyor olabilirsiniz. Yani bir cihazda test sürecine dahil olurken diğer cihazınızda bu özellik aktif olmayabilir.

“YouTube, Zaman Damgalı Yeni Bir Yorum Özelliğini Test Ediyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir