Android İçin Fortnite 24 Temmuz’da Yayınlanacak

PUBG, battle royale türünü ilgi odağına getirmiş ve bu arada kendini büyük bir başarıya dönüştürmüş olsa da, çizgi Epic Games’in Fortnite: Battle Royale tarafından sona erdi. PC ve konsol dünyasını ele geçiren Fortnite ile PUBG Corp, Android ve iOS için şaşırtıcı bir şekilde gerçekte PC portundan daha iyi bir mobil versiyon yayınlamaya karar verdi.

Öte yandan, Fortnite, sadece iOS’ta mevcut olan bir mobil oyunu da piyasaya sürdü. Şimdi PUBG Corp. için endişelenecek başka bir nedeni var gibi görünüyor. Çünkü Fortnite bu ayın bitiminden önce Android’de olacak.

Tencent Games, Android’de Fortnite’ın lansmanını yaptı ve hiç bir zaman açık bir şekilde belirtilmediyse de, resimdeki takvim, çıkış tarihi olarak 24 Temmuz’a işaret ediyor.

Şu andan itibaren, oyunun sadece küresel bir versiyonu olabileceği görülüyor. Aslında bu fikir, teaserın şirketin “Tencent WeGame” logosunu taşıdığı gerçeğiyle daha da destekleniyor. Şirket, Steam ve daha fazlası gibi piyasa devlerini ele geçirmek için küresel bir sürüm sunmayı planlıyor.

Tencent Mobile’ın PUBG Mobile için geliştirme ve dağıtımda da rol oynadığına dikkat çekmek gerekir. Artık Fortnite da onun adı altında, Tencent Mobile’ın mobil oyunlarda dünya lideri olduğu görülüyor.

Şimdilik, yukarıda bahsi geçen spekülasyondan başka oyun hakkında pek bir şey bilinmemektedir. Halihazırda Fortnite’ın 5. Sezonunun lansmanını yapan Epic Games veya Fortnite’den resmi bir duyuru bekliyoruz.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir