ASUS, Windows 11 Güncellemesini Destekleyen Anakartların Listesini Açıkladı

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yeni nesil işletim sistemi olan Windows 11’i duyurdu. Bununla birlikte bilgisayarlar için parça üreticileri, donanımlarını yeni güncellemeyle uyumlu hâle getirmek için çalışıyor. Şimdi de ASUS, Windows 11 güncellemesini destekleyen anakartların listesini kullanıcılar ile paylaştı.

Haber, şirketin resmi web sitesinin SSS bölümlerinin güncellenmiş bir versiyonundan geliyor. Bu bölümde Tayvanlı üretici, yaklaşan Windows 11 güncellemesiyle uyumlu olacak anakartların listesini açıkladı. Farkında olmayanlar için Windows 11, Microsoft’un popüler Windows platformunun en son sürümüdür. Aynı zamanda kısa süre önce ilk önizleme sürümü yayınlandı.

ASUS özellikle, “Windows 11 resmi olarak piyasaya sürülmedi. Bununla birlikte resmi donanım doğrulamasını ve kalifikasyonunu geçmediği için Insider Preview derlemesinde kararlılık sorunları olabilir.” şeklinde bir sorumluluk reddi beyanı ekledi. Yani Windows 11 önizleme sürümüne yükseltme durumunu sizin takdirinize bırakıyor. Aynı zamanda tüm riskleri kabul ettiğinizi varsaymaktadır.

ASUS-ROG-STRIX-anakart

Buna ek olarak ASUS, söz konusu sorumluluk reddi metninde şu ifadeleri de kullanıyor: “Bu faaliyetten kaynaklanan sisteminizde meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından yalnızca siz sorumlu olacaksınız. ASUS, Windows 11’in kullanımıyla bağlantılı herhangi bir kayıp ve hasardan sorumlu olmayacaktır.”

Başka bir deyişle, şirket daha yeni işletim sistemine yükseltme yaparken dikkatli olunmasını tavsiye etti. Verilerin ve diğer önemli ayarların yedeğini almak güvenli bir uygulamadır. Daha önce Microsoft, Windows 11 için donanım gereksinimlerini de açıklamıştı. Bu bağlantıyı takip ederek ASUS’un Windows 11 destekli tüm anakartlarını kontrol edebilirsiniz.

“ASUS, Windows 11 Güncellemesini Destekleyen Anakartların Listesini Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir